Rummenigge o Lewandowskim: Myślałem, że to niemożliwe. Po raz pierwszy wierzę

- Myślałem, że pobicie rekordu Muellera jest niemożliwe, a teraz mam w drużynie kogoś, kto jest tego bardzo bliski - mówi prezes Karl-Heinz Rummenigge. Prezes Bayernu, cytowany przez portal sport.onet.pl jest pod wrażeniem skuteczności Roberta Lewandowskiego.

41 goli w 35 meczach - to dorobek Roberta Lewandowskiego we wszystkich rozgrywkach w tym sezonie. Polski napastnik jest liderem klasyfikacji strzelców Bundesligi (zdobył w niej 27 bramek) i ma szanse na pobicie rekordu Gerda Muellera (40 goli w jednym sezonie niemieckiej ekstraklasy). 

Zobacz wideo Zobacz gola Roberta Lewandowskiego!

Robert Lewandowski zachwyca. Chwali go prezes Bayernu Monachium

Lewandowski nie stracił formy podczas przerwy spowodowanej pandemią koronawirusa. W dwóch pierwszych meczach po powrocie Bundesligi na boiska, Polak strzelił dwa gole, wpisując się na listę strzelców w starciach Bayernu Monachium z Unionem Berlin (2:0) i Eintrachtem Frankfurt (5:2). Tym samym napastnik wzbudził zachwyt kibiców, ekspertów i... swojego szefa, Karla-Heinza Rummenigge.

- Po raz pierwszy faktycznie wierzę, że pobicie rekordu Muellera może się udać. Wydawało mi się, że nikt nigdy nie będzie tak skuteczny jak Gerd. Myślałem, że to niemożliwe, a teraz mam w drużynie kogoś, kto jest tego bardzo bliski - powiedział Rummenigge. 

Przeczytaj także:

Więcej o: