Wielkie show Wernera w Bundeslidze! Robert Lewandowski może czuć się zagrożony

RB Lipsk wygrał na wyjeździe aż 5:0 z Mainz, a trzy bramki strzelił Timo Werner. Niemiecki napastnik tym samym zbliżył się w klasyfikacji strzelców do Roberta Lewandowskiego, do którego traci teraz trzy gole.

W listopadowym meczu, podczas rundy jesiennej, RB Lipsk rozbiło Mainz aż 8:0. W poprzednich spotkaniach pomiędzy tymi zespołami także padało wiele bramek, dlatego można było być niemal pewnym, że tym razem będzie bardzo podobnie. Kibice, którzy oczekiwali wysokiej skuteczności w niedzielnym meczu, z pewnością się nie zawiedli.

Werner goni Roberta Lewandowskiego!

Goście rozpoczęli strzelanie już w 11. minucie meczu, gdy Timo Werner strzałem po płaskim dośrodkowaniu pokonał Muellera. Napastnik Lipska potem jeszcze dwukrotnie skierował piłkę do siatki rywali, w 48. i 75. minucie spotkania. Dzięki temu zdobył już 24 bramki w obecnym sezonie i zbliżył się w klasyfikacji strzelców do Roberta Lewandowskiego, który lideruje z 27 golami na swoim koncie. Oznacza to, że Polak musi cały czas pilnować swojej strzeleckiej formy. Lewandowski myśli prawdopodobnie o pobiciu legendarnego rekordu Gerda Muellera (40 bramek w sezonie), ale przede wszystkim musi uważać, by Werner nie wyprzedził go w walce o koronę króla strzelców.

Dwie pozostałe bramki dla drużyny z Lipska zdobyli Yussuf Poulsen i Marcel Sabitzer. Dzięki tej wygranej RB Lipsk awansował na 3. miejsce w tabeli, wyprzedzając Borussię Moenchengladbach, która przegrała w sobotę z Bayerem Leverkusen. Prowadzi Bayern Monachium, do którego Lipsk traci 7 punktów.