Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Robert Lewandowski może wygrać prestiżowy ranking. Żaden Polak jeszcze tego nie dokonał!

Robert Lewandowski nie zatrzymuje się i po wznowieniu rozgrywek spowodowanej pandemią koronawirusa, w dalszym ciągu strzela bramki. Może zostać pierwszym polskim piłkarzem w historii, który wygra prestiżowy ranking "Kickera", przyznający noty w skali (1-6) po każdej kolejce Bundesligi.

Fachowy niemiecki magazyn od lat prowadzi klasyfikację, w której ocenia wszystkich piłkarzy Bundesligi w każdej ligowej kolejce. Można otrzymać notę w skali (1-6), gdzie "1" oznacza klasę światową, a "6" poniżej krytyki. W bieżącym sezonie Bundesligi po rozegraniu 27 kolejek na prowadzeniu znajduje się Robert Lewandowski!

Zobacz wideo

Lewandowski z ogromną szansą na prestiżowy triumf w rankingu "Kickera"

Napastnik Bayernu Monachium może pochwalić się znakomitą średnią "2,44". Polak wystąpił w 25 spotkaniach mistrza Niemiec, a został oceniony w 24 z nich. Aktualny lider strzelców Bundesligi (27 goli) ma sporą przewagę nad następnymi piłkarzami. Drugą pozycję w rankingu "Kickera" zajmuje Lukas Hradecky, bramkarz Bayeru Leverkusen (2,69,), a trzecie kolejny golkiper, Yann Sommer z Borussii Moenchengladbach (2,79). W pierwszej "10" znalazło się miejsce dla Timo Wernera (dopiero 4. ze średnią 2,81), Matthiasa Gintera (2,85), Petera Gulacsiego, Matsa Hummelsa, Manuela Neuera i Alexandra Scholowa - wszyscy mają średnią ocenę "2,88". Czołową dziesiątkę zamyka Thomas Mueller (2,90).

Do końca Bundesligi zostało tylko 7. kolejek. Robert Lewandowski był już czterokrotnie królem strzelców Bundesligi, ale nigdy nie udało mu się wygrać prestiżowej klasyfikacji "Kickera". W bieżącym sezonie ma na to ogromne szanse. Dotychczas jego najlepszym osiągnięciem w tej klasyfikacji było drugie miejsce w edycji 2016/17, kiedy zgromadził średnią notę "2,63" i przegrał tylko z Henrichem Mchitarjanem, wówczas piłkarzem Borussii Dortmund. Cały ranking niemieckiego magazynu jest dostępny na portalu kicker.de.

Przeczytaj także: