Lewandowski się nie zatrzymuje i wraca na szczyt! A będzie jeszcze lepiej

27 goli, a więc 54 punkty. Robert Lewandowski, dzięki bramce zdobytej w meczu z Eintrachtem Frankfurt (5:2), dogonił Ciro Immobile w klasyfikacji Złotego Buta.

Była 46. minuta. Kingsley Coman posłał piłkę w pole karne, a Robertowi Lewandowskiemu wystarczyło tylko dostawić głowę, by cieszyć się z gola. I z kolejnego zwycięstwa Bayernu Monachium, który w sobotę pokonał Eintracht 5:2 i utrzymał czteropunktową przewagę nad Borussią Dortmund, z którą drużyna Hansiego Flicka zagra już we wtorek (początek meczu o 18.30).

Dla Lewandowskiego będzie to kolejna okazja, by poprawić statystyki. By powalczyć nie tylko o kolejną koronę króla strzelców Bundesligi, ale też inne osiągnięcia, w tym Złotego Buta, gdzie w tym momencie Lewandowski zrównał się już z Ciro Immobile z Lazio.

Obaj mają zdobytych 27 bramek w tym sezonie, ale liga włoska wciąż nie wznowiła rozgrywek - najprawdopodobniej wznowi w drugiej połowie czerwca, więc do tego czasu polski napastnik powinien być już samodzielnym liderem.

Klasyfikacja Złotego Buta (stan na 23 maja)

• 10. Pierre-Emerick Aubameyang (Arsenal) - 17 goli (x2) = 34 punkty

Ranking tworzony jest poprzez mnożenie każdej bramki przez współczynnik trudności danej ligi. Tzn. razy dwa mnożona jest każda bramka zdobyta w jednej z pięciu najlepszych lig świata (obecnie: angielska, hiszpańska, niemiecka, włoska i francuska). Mniej ważą bramki zdobywane w słabszych ligach - mnoży się je razy półtora lub jeden. W poprzednim sezonie Złotego Buta zdobył Lionel Messi, który strzelił 36 goli.