Hitowy transfer Katarzyny Kiedrzynek! Reprezentantka Polski odeszła z PSG

Transferowy hit z udziałem polskiej piłkarki! Katarzyna Kiedrzynek odchodzi z PSG i dołącza do VfL Wolfsburg. Spotka tam inną reprezentantkę Polski - Ewę Pajor.

VfL Wolfsburg to jedna z najlepszych ekip kobiecych w Europie. W sezonach 2012/2013 i 2013/2014 niemiecka drużyna wygrywała Ligę Mistrzyń. Była także dwukrotnie finalistą: w 2015/2016 i 2017/2018. W Wolfsburgu gra już jedna polska zawodniczka - Ewa Pajor występująca w ataku. Teraz dołączyła do niej druga - bramkarka Katarzyna Kiedrzynek.

Zobacz wideo

Transferowy hit! Katarzyna Kiedrzynek dołącza do Ewy Pajor

Kiedrzynek przez ostatnie siedem lat reprezentowała barwy PSG. W maju zapowiedziała, że odchodzi z Paryża. Nagrała specjalny film dla kibiców francuskiego zespołu. - Chciałam przekazać wam słowa prosto z serca i podziękować wam za wszystkie te lata, w których wspieraliście moją drużynę i mnie. Przeżyłam z wami wiele chwil, których nigdy nie zapomnę. Od samego przyjazdu do Paryża, kiedy miałam 22 lata i nie miałam pojęcia, jak wygląda wielki kobiecy futbol. W tym klubie wyrosłam, wiele się nauczyłem i spotkałam wielu wspaniałych ludzi - powiedziała Kiedrzynek. 

29-latka podpisała w czwartek umowę z Wolfsburgiem. - Wolfsburg był moim pierwszym wyborem. Gdy grałam przeciw nim, zawsze byłam pod wrażeniem ich profesjonalizmu - przyznała w wypowiedzi dla strony klubowej niemieckiej drużyny. Polska bramkarka związała się z nową ekipą na trzy lata. Tym samym od nowego sezonu w czołowej drużynie europejskiej piłki kobiecej będą występowały aż dwie polskie zawodniczki.

Przeczytaj też:

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .

Więcej o: