Dyrektor sportowy BVB tłumaczy decyzję ws. Piszczka. "To było logiczne"

Łukasz Piszczek oficjalnie przedłużył kontrakt z Borussią Dortmund. - Jest absolutnym liderem w naszym zespole. Logiczne więc było przedłużenie z nim umowy - podkreślił dyrektor sportowy, Michael Zorc.

- Już od dłuższego czasu rozmawiamy z Borussią o nowym rocznym kontrakcie. Takiego chcę i ja, i klub. A w czerwcu 2021 będę się już pakował na powrót z Niemiec do Polski - mówił Sport.pl Łukasz Piszczek, obrońca Borussii Dortmund. W środę podpisał nową umowę z niemieckim klubem.

Zorc o Piszczku: Jest absolutnym liderem

Borussia Dortmund w oficjalnym komunikacie podkreśliła, że Piszczek w przyszłym roku zamierza zakończyć sportową karierę. Przedłużenie kontraktu z Polakiem było jednak oczywistością. - Piszczek jest absolutnym liderem w naszym zespole. Logiczne więc było przedłużenie umowy z nim o kolejny rok - podkreślił dyrektor sportowy, Michael Zorc.

Zobacz wideo Bundesliga wróciła do gry. "Niektórzy zawodnicy nie wytrzymają tempa"

Piszczek nie myśli o tym, czy za rok mógłby przedłużyć kontrakt o jeszcze jeden rok. Ma już jednak plany na przyszłość. - Zakładam, że w czerwcu 2021 będę się pakował na powrót do Polski. Mam tu swoje sprawy i plany związane z moją akademią piłkarską w Goczałkowicach, z LKS Goczałkowice, w którym chciałbym trochę pograć - stwierdził. Łukasz Piszczek trafił do Borussii Dortmund w 2010 roku z Herthy Berlin. W obecnym sezonie Bundesligi w 21 meczach zdobył jednego gola i zaliczył trzy asysty.

Przeczytaj także:

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.