Lewandowski zagra z Realem Madryt i nie tylko! Wyjątkowy turniej gigantów

Bayern Monachium zorganizuje turniej piłkarski, w którym zagrają także Real Madryt i Inter Mediolan. Cel? Zebrać pieniądze dla lekarzy walczących z pandemią koronawirusa.

Pandemia koronawirusa stała się największym wyzwaniem, z jakim obecnie musi się mierzyć świat. Wirus rozprzestrzenił się po całym świecie, a na pierwszej linii walki z nim stanęli lekarze. W geście docenienia ich wysiłku Bayern Monachium planuje zorganizować turniej towarzyski "Europejski Puchar Solidarności". Zawody mają się odbyć w przyszłym roku. Cel jest szczytny - zebrać fundusze dla lekarzy i ochrony zdrowia.

Zobacz wideo Karbownik może grać w jednej z najlepszych lig w Europie! "Myślę, że trafi do TOP 5"

Czołowe kluby zagrają dla lekarzy

W turnieju mają zagrać trzy drużyny: Bayern Monachium, Real Madryt i Inter Mediolan. Hiszpanie zmierzą się z Włochami w Madrycie, ci ostatni z Bayernem w Mediolanie, a mistrzowie Niemiec z "Królewskimi" w Monachium. Dokładny termin imprezy nie jest znany. Wszystko zależy od rozwoju pandemii. Organizatorzy chcą bowiem, by każde z trzech spotkań mogło być rozegrane przy komplecie publiczności. Niewykluczone, że Puchar Solidarności odbędzie się dopiero po przyszłorocznym EURO.

Pieniądze zebrane w ten sposób trafią do lekarzy i szpitali z Włoch oraz Hiszpanii. Bayern zamierza zaprosić na mecz w Monachium kilka tysięcy pielęgniarek i lekarzy.

Przeczytaj też:

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.