Wiadomo, co oznaczała cieszynka Lewandowskiego po golu z Unionem. "Wielki szacunek"

Wyjaśnił się motyw cieszynki Roberta Lewandowskiego po strzelonym golu w meczu przeciwko Unionowi Berlin. Napastnik Bayernu Monachium wykonał obiecany gest.

Robert Lewandowski strzelił pierwszego gola w meczu Bayern Monachium - Union Berlin. Polak wykorzystał rzut karny, pokonał Rafała Gikiewicza i wykonał cieszynkę, w trakcie której z dłoni ułożył literę "C". Robert Lewandowski pozdrowił w ten sposób dzieci chore na cukrzycę typu 1.

- Jak obiecał, tak zrobił. Wielki szacunek, Panie Robercie, dziękujemy! - czytamy na stronie "CukierAsów Poznań".

Robert Lewandowski odbył wideokonferencję z dziećmi chorymi na cukrzycę

Kilka dni temu Bartosz Bosacki, były kolega z drużyny Roberta Lewandowskiego przygotował niespodziankę dla dzieci chorych na cukrzycę. Do zorganizowanej wideokonferencji dołączył napastnik Bayernu Monachium, a dzieci miały okazję porozmawiać z piłkarzem. W trakcie rozmowy zapytano 32-latka o swojego idola z dzieciństwa, o przygotowanie do gry, treningi czy ulubione miejsca na świecie. 

"CukierAsy Poznań" to grupa młodych miłośników piłki nożnej, którzy zmagają się z chorobą. "CukierAsy" zajmują się także organizacją Halowych Mistrzostw Polski w Piłce Nożnej Dzieci i Młodzieży z cukrzycą. Prośbę o wykonanie gestu złożył jeden z zawodników poznańskiej drużyny - Miłosz Michalski.

Zobacz wideo Asysta Waldemara Soboty!

Bayern Monachium wygrał z Unionem Berlin 2:0. Po powrocie na boiska Bundesligi Bayern Monachium utrzymuje się na pozycji lidera. Następne spotkanie Bawarczycy zagrają 23 maja z Eintrachtem Frankfurt. 

Więcej o: