Robert Lewandowski wybrał najlepszych napastników świata. W swoim stylu. Mistrz

Robert Lewandowski, w rozmowie z portalem goal.com, zdradził, kogo umieściłby na liście najlepszych napastników na świecie. Zrobił to w swoim stylu, czyli bardzo skromnie, bo w gronie pięciu piłkarzy Polak nie podał własnego nazwiska.

Robert Lewandowski swoją grą w ostatnich latach zasłużył na tytuł jednego z najlepszych napastników na świecie. Tylko w obecnym sezonie Bundesligi zdobył 25 bramek w 23 meczach, do czego dołożył także 11 trafień w 6 spotkaniach. Wielu ekspertów rozpoczyna listę najlepszych napastników właśnie od nazwiska Polaka.

Zobacz wideo Bundesliga wraca do gry. "Pierwsze mecze nie będą wyglądały najlepiej"

Robert Lewandowski wybrał najlepszych napastników

Tym bardziej zaskakuje fakt, że gdy Lewandowski, w rozmowie z portalem goal.com, został zapytany o najlepszych zawodników grających na tej pozycji, nie podał swojego nazwiska. - Jeśli chodzi o najlepsze "dziewiątki", wskazałbym Karima Benzemę, Timo Wernera, Luisa Suareza, Sergio Aguero i Kyliana Mbappe - przyznał polski napastnik.

Polak ma także radę dla Erlinga Haalanda, który zimą trafił do Borussii Dortmund. - Ma wielki potencjał, ale jego czas wciąż nadejdzie. Nie chcę swoimi słowami wywierać na nim presji, ale jeśli będzie ciężko pracował, może stać się jeszcze lepszym graczem i osiągnąć najwyższy możliwy poziom. Może być dla niego dobre, jeśli pozostanie w Bundeslidze przez jakiś czas, zanim zdecyduje się na następny krok w swojej karierze - podkreślił Lewandowski.

Przeczytaj także:

Więcej o: