Były kolega Lewandowskiego zachwycony Polakiem. "Nie masz żadnych szans"

Jan Kirchhoff wspomina wspólne treningi z Robertem Lewandowskim. Niemiecki obrońca chwali Polaka i przyznaje, że obrońcy nie mają szans w starciu z napastnikiem Bayernu Monachium.

Jan Kichhoff, w wywiadzie udzielonym dla goal.com i SPOX, wrócił do czasów, w których grał w Bayernie Monachium. Zdaniem 29-letniego Niemca, nie było obrońcy, który mógłby przewidzieć ruchy Lewandowskiego, a Polak jest piłkarzem kompletnym. 

- Robert Lewandowski jest szybki, zwinny, fizycznie i technicznie dobry, a do tego ma świetne wykończenie. Grając przeciwko niemu, nie masz żadnych szans. Robert jest po prostu napastnikiem kompletnym i nieprzewidywalnym - chwali Polaka Jan Kirchhoff. 

Zobacz wideo

Robert Lewandowski lepszy od Mario Mandżukicia, idealny dla Pepa Guardioli

Grający obecnie w 3. lidze niemieckiej obrońca zauważa różnice między Robertem Lewandowskim, a Mario Mandżukiciem. Zdaniem Jana Kirchhoffa Polak był lepszy od chorwackiego napastnika. Polak lepiej odpowiadał swoim stylem gry ówczesnemu trenerowi Bayernu Monachium.

- Pep Guardiola chciał "dziewiątki", która będzie się cofać do pomocy i dużo rozgrywać. Napastnik powinien zawsze pytać środkowych pomocników kiedy idą do przodu, a kiedy pozostają w linii. Pod tym względem, gdybyśmy mówili o moim najtrudniejszym przeciwniku w kontekście czystej jakości, Robert Lewandowski jest o wiele lepszy od Mario Mandżukicia - przyznaje obrońca. 

Bundesliga będzie prawdopodobnie pierwszą ligą w Europie, która wznowi swoje rozgrywki po pandemii koronawirusa. Niemcy postanowili wznowić rozgrywki 16 maja, a Bayern Monachium będzie walczył o kolejne mistrzostwo Niemiec. 

Więcej o: