Oficjalnie: Miroslav Klose podpisał kontrakt z Bayernem Monachium!

Bayern Monachium potwierdził, że Miroslav Klose został asystentem Hansiego Flicka. Legenda reprezentacji Niemiec podpisała roczny kontrakt.

Klose od kilku tygodni był typowany przez niemieckie media do objęcia roli asystenta Hansiego Flicka w Bayernie, ale dopiero parę dni temu miało się to stać bardzo realną możliwością dla mistrzów Niemiec. 

Zobacz wideo Top 5 goli Roberta Lewandowskiego w sezonie 19/20 [ELEVEN SPORTS]

Miroslav Klose asystentem Hansiego Flicka w Bayernie Monachium

Od 2016 roku Klose był asystentem Joachima Loewa w reprezentacji Niemiec, a teraz podpisał roczny kontrakt z Bayernem. Rozpocznie pracę od lipca. Dotychczasowy asystent Flicka, Danny Roehl przedłużył umowę do końca czerwca 2023 roku. - Jestem szczęśliwy, zatrudniając w klubie najlepszego niemieckiego napastnika ostatnich 15-20 lat - mówi w komunikacie klubu prezes Karl-Heinz Rummenigge. - Mam nadzieję, że pomoże naszym zawodnikom i sporo się od niego nauczą. Był także wyborem, który zaakceptował i preferował Hansi Flick - przyznał. 

Klose: "To kolejny krok w mojej karierze trenerskiej"

- Z Hansim znamy się dobrze z pracy w sztabie reprezentacji, więc ufamy sobie zawodowo i prywatnie. To dla mnie kolejny krok w mojej trenerskiej karierze. Chciałbym pomóc Bayernowi osiągnąć swoje cele swoją pracą i doświadczeniem zbieranym przez lata na boisku - zapewnił Klose. - Miro to idealne uzupełnienie naszego zespołu - dodał Hansi Flick. 

Miroslav Klose urodził się w Opolu, ale za młodu przeprowadził się wraz z rodzicami do Niemiec. To tam rozpoczął swoją wspaniałą karierę piłkarską - najlepiej radził sobie w reprezentacji Niemiec. W 137 meczach strzelił aż 71 goli i jest najlepszym strzelcem w historii mistrzostw świata - zdobył aż 16 bramek na czterech różnych turniejach (po pięć goli w 2002 i 2006 roku, cztery gole w 2010 i dwa gole w 2014), a w 2014 roku został mistrzem świata. Grał w takich klubach jak Kaiserslautern, Werder Brema, Bayern Monachium czy Lazio, gdzie w 2016 roku zakończył karierę.

Przeczytaj także:

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.