Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Poznaliśmy terminarz Bundesligi! Lewandowski i Bayern kontra Gikiewicz

16 maja do gry wróci niemiecka Bundesliga! To już oficjalna decyzja, o której poinformował Christian Seifer, prezes DFL (spółki odpowiadającej za organizację meczów 1. i 2. Bundesligi). Robert Lewandowski wraz z kolegami z Bayernu Monachium wróci na boisko w niedzielę 17 maja.

W środę Angela Merkel potwierdziła, że władze ligi miały wybrać termin wznowienia rozgrywek. Władze krajowe chciały, żeby powrót nastąpił w drugiej połowie maja, ponieważ wznowienie sezonu miało być częścią całego pakietu luzowania ograniczeń: razem z m.in. zgodą na otwarcie wszystkich sklepów - dotychczas były otwarte tylko te z powierzchnią handlową do 800 m kwadratowych - i na uprawianie sportu na świeżym powietrzu.

Zobacz wideo Top 5 goli Lewandowskiego w tym sezonie

Hit Bundesligi już w sobotę

W czwartek 36 klubów 1. i 2. Bundesligi spotkało się na wideokonferencji. Postanowiono, że obie ligi wznowią rozgrywki w sobotę 16 maja - to oznacza, że start został przesunięty o jeden dzień (pierwotnie mówiono o 15 maja). Jako pierwsze rozegrane miało zostać spotkanie Fortuny Dusseldorf z Paderbornem, jednak odbędzie się w sobotę o 15:30. W tym samym czasie rozpocznie się bardzo ciekawie zapowiadające się spotkanie Borussia Dortmund - Schalke.

Starcie Lewandowski - Gikiewicz możliwe w niedzielę

Mistrz kraju, czyli Bayern Monachium, zagra w niedzielę o 18:00 na wyjeździe z Unionem Berlin. W tym spotkaniu będzie mogło wystąpić dwóch Polaków - Robert Lewandowski (Bayern) oraz Rafał Gikiewicz (Union), choć występ tego drugiego stoi pod znakiem zapytania po tym, jak ogłoszono jego rozstanie z klubem po zakończeniu sezonu.

Jednocześnie Bundesliga ze względu na kwestie zdrowotne poprosiła FIFA o możliwość przeprowadzania pięciu zmian w każdym meczu, ale jeszcze nie otrzymała odpowiedzi. Sezon ma zakończyć się 27-28 czerwca.

Po 25 kolejkach ligi niemieckiej liderem jest Bayern Monachium, który ma 55 punktów. Druga w tabeli jest Borussia Dortmund (51 pkt), a trzecie miejsce zajmuje RB Lipsk (50 pkt). Ostatnie trzy miejsca zajmują kolejno: Fortuna (22 pkt), Werder (18 pkt) i Paderborn (16 pkt). Najlepszym strzelcem rozgrywek jest Robert Lewandowski. Polak ma 25 goli, czyli o cztery więcej niż Timo Werner z Lipska.