Bundesliga ma zgodę władz na powrót!

Bundesliga może wrócić w drugiej połowie maja, będzie na to zgoda władz - pisze agencja DPA. Jej słowa potwierdza oficjalnie kanclerz Niemiec Angela Merkel, która podkresliła także, że dozwolone będą także treningi na świeżym powietrzu.

Angela Merkel potwierdziła ustalenia agencji DPA. To władze ligi mają wybrać termin wznowienia rozgrywek. Władze krajowe chcą tylko, żeby powrót nastąpił nie przed połową maja. To będzie część całego pakietu luzowania ograniczeń: razem z m.in. zgodą na otwarcie wszystkich sklepów - dotychczas były otwarte tylko te z powierzchnią handlową do 800 m kwadratowych - i na uprawianie sportu na świeżym powietrzu.

Zobacz wideo Top 6 goli polskich napastników w sezonie 19/20 [ELEVEN SPORTS]

W poniedziałek Niemiecka Liga Piłkarska (DFL) opublikowała oficjalny raport dotyczący wyników testów na obecność koronawirusa wśród piłkarzy 1. i 2. Bundesligi oraz niezbędne wytyczne, aby rozgrywki w Niemczech mogły zostać wznowione. W sumie przeprowadzono 3624 testy na koronawirusa wśród piłkarzy i innych pracowników klubów. Potwierdzono 10 przypadków koronawirusa, a zainfekowane osoby poddano leczeniu i kwarantannie.

Bundesliga będzie pierwszą z najlepszych europejskich lig, która wróci do gry. Spotkania odbędą się jednak bez udziału publiczności, bo imprezy masowe zostały wstrzymane w Niemczech do końca wakacji.

Po 25 kolejkach ligi niemieckiej liderem jest Bayern Monachium, który ma 55 punktów. Druga w tabeli jest Borussia Dortmund (51 pkt), a trzecie miejsce zajmuje RB Lipsk (50 pkt). Ostatnie trzy miejsca zajmują kolejno: Fortuna (22 pkt), Werder (18 pkt) i Paderborn (16 pkt). Najlepszym strzelcem rozgrywek jest Robert Lewandowski. Polak ma 25 goli, czyli o cztery więcej niż Timo Werner z Lipska.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.