Kolejny klub chce Rafała Gikiewicza. Oferta z Bundesligi

Jak donosi "Sport Bild", Augsburg jest zainteresowany pozyskaniem latem za darmo Rafała Gikiewicza, bramkarza Unionu Berlin.

W lipcu 2018 roku Union Berlin kupił Rafała Gikiewicza z Freiburga za 150 tysięcy euro. Polak najpierw awansował z berlińskim klubem do Bundesligi, a w obecnym sezonie - zawieszonym po 25 kolejkach - zajmuje 11. miejsce. I choć 32-latek jest ważnym punktem swojego klubu, zbiera pozytywne recenzje, to po zakończeniu tego sezonu rozstanie się z Unionem. Polski bramkarz nie zaakceptował oferty nowego kontraktu, o czym niemiecki klub poinformował oficjalnie na swojej stronie internetowej.

Zobacz wideo Bundesliga. Gikiewicz zatrzymał pseudokibiców Unionu [ELEVEN SPORTS]

Gdzie trafi Gikiewicz?

Jak donosi "Sport Bild", Gikiewicz jest numerem jeden na liście transferowych życzeń klubu FC Augsburg. Władze 11. klubu Bundesligi nie są zadowolone z postawy Tomasa Koubka, 27-letniego bramkarza, który wpuścił 49 goli w tym sezonie.

Możliwość pozyskania Gikiewicza za darmo zamierza wykorzystać też Besiktas Stambuł. Jeden z najlepszych tureckich klubów rozpoczął poszukiwania następcy Lorisa Kariusa, który po sezonie zakończy wypożyczenie z Liverpoolu. Turcy nie zamierzają wykupować Niemca, preferując sprowadzenie innego zawodnika. - Ostateczna decyzja należy do bramkarza, który jest uważany za jednego z pięciu najlepszych bramkarzy w Niemczech - pisze Burcu Eken, turecka dziennikarka.

W tym sezonie ligi niemieckiej Polak sześć razy zachował czyste konto, a wpuścił 41 bramek. Liderem tabeli Bundesligi jest Bayern Monachium, a Union jest 11. Wszystko wskazuje, że liga niemiecka wznowi rozgrywki w połowie maja.

Więcej o: