Reuters: Bundesliga wraca do gry! Start ligi przesunięty o tydzień

Agencja Reuter donosi, że w środę poznamy oficjalną decyzją o wznowieniu rozgrywek niemieckiej Bundesligi. Start ligi zostanie przesunięty o tydzień względem pierwszych poważnych planów, a liga ma ruszyć 15 maja.

Niemiecka federacja chciała, by mecze Bundesligi wróciły już 9 maja. Okazało się jednak, że był to zbyt optymistyczny plan.

Powrót Bundesligi przesądzony

Oficjalna decyzja dotycząca powrotu Bundesligi ma zapaść w środę, ale Reuters donosi, że już teraz wszystko jest przesądzone. Jej dziennikarze twierdzą, że władze landów wydały pozwolenie na powrót piłki nożnej, a liga ma wystartować 15 maja. Oficjalne spotkanie Angeli Merkel z władzami landów zaplanowano jednak na środę. 

Zobacz wideo Top 6 goli polskich napastników w sezonie 19/20 [ELEVEN SPORTS]

Bundesliga przeprowadziła testy

W poniedziałek Niemiecka Liga Piłkarska (DFL) opublikowała oficjalny raport dotyczący wyników testów na obecność koronawirusa wśród piłkarzy 1. i 2. Bundesligi oraz niezbędne wytyczne, aby rozgrywki w Niemczech mogły zostać wznowione. W sumie przeprowadzono 3624 testy na koronawirusa wśród piłkarzy i innych pracowników klubów. Potwierdzono 10 przypadków koronawirusa, a zainfekowane osoby poddano leczeniu i  kwarantannie. 

Bundesliga będzie pierwszą z najlepszych europejskich lig, która wróci do gry. Spotkania odbędą się jednak bez udziału publiczności, bo imprezy masowe zostały wstrzymane w Niemczech do końca wakacji.  

Więcej o: