Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Borussia Dortmund nie zapomina o Błaszczykowskim. Podpis pod tym zdjęciem mówi wszystko

Borussia Dortmund cały czas pamięta o Jakubie Błaszczykowskim. Niemiecki klub udostępnił na swoim profilu na Twitterze zdjęcie Polaka z Jadonem Sancho, z podpisem "najgorszy koszmar każdego lewego obrońcy".

Jakub Błaszczykowski do tej pory jest ciepło wspominany przez kibiców Borussii Dortmund. Nie zapomina o nim także sam klub, który bardzo często przypomina o jego wyczynach w swoich mediach społecznościowych. Polski skrzydłowy w poniedziałek po raz kolejny znalazł się na oficjalnym profilu zespołu na Twitterze, tym razem w obecności Jadona Sancho.

Zobacz wideo Rekordowe odejście z Ekstraklasy?

Zdjęcie, na którym Błaszczykowski znalazł się obok Jadona Sancho, zostało określone podpisem "najgorszy koszmar każdego lewego obrońcy". To ze względu na swoje wyczyny na boisku w barwach BVB. W ciągu dziewięciu lat swojej gry w Dortmundzie wystąpił łącznie w 253 meczach, w których zdobył 32 bramki i zanotował 52 asysty.

Błaszczykowski trafił do Borussii Dortmund z Wisły Kraków latem 2007 roku. Występował w niej aż do sezonu 2015/2016, gdy został wypożyczony do Fiorentiny. W 2009 roku został wybrany zawodnikiem roku w głosowaniu kibiców, a od 2010 roku tworzył "polskie trio" z Łukaszem Piszczkiem i Robertem Lewandowskim.

Przeczytaj także: