"Przypomina mi Lewandowskiego". Adolfo Gaich przymierzany do największych klubów

Adolfo Gaich to 21-letni napastnik, który według wielu ekspertów ma przed sobą sporą piłkarską przyszłość. Już przymierza się go do wielkich europejskich klubów, a szkoleniowiec reprezentacji Argentyny do lat 20, Fernando Batista, porównuje go do Roberta Lewandowskiego.

Batista dostrzegł ogromny potencjał w młodym napastniku z Argentyny, Adolfo Gaichu. - Jego wielką zaletą jest pewność siebie. Nie dziwi mnie, że podobno Barcelona chce go sprowadzić jako projekt na przyszłość. Postawienie na niego będzie tego warte. Ma siłę, umiejętność gry w powietrzu, a także głową. Warunki w europejskich klubach byłyby dla niego idealne - twierdzi Fernando Batista, trener argentyńskiej kadry do lat 20, w której Gaich w 14 meczach zdobył siedem goli. 

Zobacz wideo Zbigniew Boniek szczerze o tym, kto zapłaci za testy na koronawirusa dla piłkarzy ekstraklasy

"Gaich przypomina Lewandowskiego". Młody Argentyńczyk jest przymierzany do wielkich klubów

- Gaich przypomina mi trochę Roberta Lewandowskiego - zdradził szkoleniowiec w rozmowie z "Mundo Deportivo". - Jego fizyczność, wykorzystywanie ciała, przytrzymywanie piłki - to elementy, w których jest do niego podobny. Świetnie odnalazłby się w wielkich ligach, zwłaszcza w Premier League, a także Bundeslidze i Serie A. Ma też wiele cech, dzięki którym pomógłby Barcelonie - zaznacza Batista. Zawodnik był typowany do wyjazdu na igrzyska olimpijskie do Tokio wraz z kadrą Argentyny, w której miał się znaleźć także m.in. Lautaro Martinez

Adolfo Gaich jest wychowankiem klubu San Lorenzo. W tym sezonie Superligi w 12 występach w jego barwach zdobył pięć goli. Argentyńczyk poza występami w kadrze Fernando Batisty ma za sobą także debiut w seniorskiej reprezentacji - dostał trzy minuty w wygranym 4:0 meczu z Meksykiem w zeszłym roku. 

Przeczytaj także:

Więcej o: