Tysiąc brzuszków i trzysta pompek codziennie. "Dla Haalanda treningi są jak narkotyk"

- Erling Haaland codziennie wykonuje 1000 brzuszków i 300 pompek. Uwielbia treningi, są dla niego jak narkotyk - mówi o norweskim napastniku trener reprezentacji Słowacji do lat 18 Stanislav Macek, który rok temu miał okazję mu się przyglądać.

Stanislav Macek jest trenerem reprezentacji Słowacji do lat 18. W zeszłym roku miał okazję odbyć staż w klubie Red Bull Salzburg. Macek opowiedział słowackim mediom, jak wspomina tamten okres i Erlinga Haalanda, który był wówczas piłkarzem austriackiego klubu. Norweg w styczniu przeniósł się z Red Bull do Borussi Dortmund.

Zobacz wideo

Haaland uzależniony od treningów

Zdaniem trener Słowaków, Haaland to wyjątkowy profesjonalista. - Robi codziennie po 1000 brzuszków i 300 pompek. Jest uzależniony od treningów, są dla niego jak narkotyk - przyznał Macek. Przekonuje, że Haaland zdecydowanie wyróżniał się na tle całej drużyny mistrza Austrii. Nie tylko jakością sportową, ale i znajomością języków. Norweski napastnik mówi po niemiecku, angielsku i francusku. 

- Jest skupiony tylko na piłce. Gdy przyjechała jego dziewczyna, po kilku dniach musiała już wracać do Norwegii - dodał Macek. Selekcjoner zdradził także, że w tamtym czasie 19-latek nie myślał o transferze do wielkiego klubu pokroju Realu Madryt czy Juventusu. - Chciał najpierw zagrać w Bundeslidze, bo większy transfer byłby dla niego zbyt dużym przeskokiem - zakończył Macek. 

Przeczytaj też:

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .

Więcej o: