Rafał Gikiewicz "zostanie ukarany" za nieprzedłużenie kontraktu. Marzenie Polaka może się nie udać

Jak informuje "Kicker", w przypadku wznowienia rozgrywek Bundesligi, miejsce w bramce Unionu Berlin ma stracić Rafał Gikiewicz. Jego pozycję zajmie 22-letni Moritz Nicolas, który ma dostać szansę pokazać, czy jest gotowy do zastąpienia Polaka w przyszłym sezonie.

Niemiecki "Kicker" informuje, że w przypadku wznowienia rozgrywek Bundesligi, dojdzie do zmian w bramce Unionu Berlin. Miejsce Rafała Gikiewicz ma zająć 22-letni Moritz Nicolas, który jest wypożyczony z Borussii Moenchengladbach. W ten sposób zostanie sprawdzony pod kątem zastąpienia polskiego bramkarza w przyszłym sezonie.

Zobacz wideo Trwa odmrażanie piłki nożnej.

Decyzja o odsunięciu Gikiewicza od miejsca w bramce ma mieć związek z kończącym się kontraktem polskiego bramkarza z Unionem Berlin. Nicolas został wypożyczony do klubu z Berlina przed rozpoczęciem obecnego sezonu, a jego umowa obowiązuje do końca czerwca 2021 roku.

Gikiewicz był w niedzielę gościem programu "Cafe Futbol", gdzie opowiedział, jak wyglądają przygotowania jego zespołu do powrotu do gry. - Jestem przygotowany jak nigdy. Trenujemy już piąty tydzień w małych grupach, a przed nami jeszcze dwa tygodnie w dużych grupach. Dzień w dzień pracujemy z trenerem bramkarzy, do tego doszła siłownia - przyznał Polak. - Przez dziewięć meczów pokażę jeszcze, dlaczego kibice mnie tutaj tak pokochali. Myślę, że jeszcze ciężej będzie im się ze mną pożegnać - dodał.

Przeczytaj także:

Więcej o: