Prezes Bayernu Monachium nawołuje do zmian w futbolu. Głównym problemem prawo UE

Karl-Heinz Rummenigge wzywa do wyciągnięcia wniosków z kryzysu powstałego z powodu koronawirusa i międzynarodowej dyskusji na temat tego, co zmienić, aby odwrócić trend finansowy, który ma miejsce w ostatnich latach.

Karl-Heinz Rummenigge uważa, że nie tylko niemiecka piłka powinna jak najszybciej powrócić do gry po przerwie spowodowanej koronawirusem. Jego zdaniem należy rozpocząć międzynarodową dyskusję, jak przywrócić futbol w najbliższych miesiącach. - Musimy rozpocząć nie tylko niemiecką, ale także międzynarodową dyskusję na temat tego, jak przywrócić futbol - powiedział Rummenigge, cytowany przez "TZ"

Zobacz wideo "Limit 40 tysięcy dla piłkarzy? To będziemy grać w Intertoto, jak wróci"

Zdaniem Rummenigge kluby będą z roku na rok coraz bardziej narażone z powodu kryzysu gospodarczego. Problem narasta także z powodu coraz większych kosztów po stronie zespołów - chodzi o sumy za transfery, wynagrodzenia, a także wszelkie prowizje. Jak sam podkreśla, kryzys spowodowany pandemią koronawirusa to najlepszy moment, aby zacząć odwracać trend, który miał miejsce w ostatnich latach.

Jak informują niemieckie media, Rummenigge chce forsować także pomysł limitu wynagrodzeń dla piłkarzy, aby w ten sposób wprowadzić piłkę nożna ponownie do stabilnego świata. Głównym problemem jest prawo UE, które zabrania nakładania takiego limitu. Pomimo tego Rummenigge nadal jest zwolennikiem dyskusji na ten temat.

Przeczytaj także:

Więcej o: