Bayern Monachium planuje kolejne transfery. Ich rywalem w walce o 17-latka Manchester City

Jak informuje "Daily Record", Bayern Monachium jest zainteresowany transferem 17-letniego Aarona Hickeya. Mistrzowie Niemiec mieli już kontaktować się z zawodnikiem Hearts.

Jak donosi "Daily Record", Bayern Monachium wykorzystał przerwę spowodowaną pandemią koronawirusa i analizował materiał wideo z udziałem Aarona Hickeya. Szkot miał pokazać się z na tyle dobrej strony, że działacze mistrza Niemiec mieli już kontaktować się z 17-letnim obrońcą Hearts i proponować mu transfer do Niemiec.

Zobacz wideo Top 6 goli polskich napastników w sezonie 19/20 [ELEVEN SPORTS]

Hickey to nie jedyny szkocki piłkarz, który ma latem trafić do Bayernu Monachium. Coraz głośniej mówi się, że mistrzowie Niemiec są zainteresowani także napastnikiem Celticu Barrym Hepburnem. Aaron Hickey także ma za sobą występy w juniorskich zespołach Celticu, gdzie trafił w 2017 roku właśnie z Hearts. Po roku przerwy powrócił do swojego pierwszego zespołu. 17-latek ma ważny kontrakt z Hearts aż do 2021 roku. Oprócz mistrzów Niemiec, zainteresowany Szkotem jest także Manchester City.

Bayern Monachium w ostatnich latach zmienił swoją politykę transferową. Dawniej skupiali się na wytrenowaniu swoich juniorów na gwiazdy przyszłości. Aktualnie wyszukują talenty w wieku 16-19 lat, zachęcają do treningów w Monachium, po czym najlepsi mają otrzymywać okazje do gry w pierwszej drużynie.

Przeczytaj także:

Więcej o: