Klopp spotkał się m.in. z Błaszczykowskim. "Byłem gruby, jeszcze przed przeszczepem włosów"

30 kwietnia minęła 9. rocznica meczu, który w sezonie 2010/11 dał mistrzostwo Niemiec Borussii Dortmund z trzema Polakami w składzie. Z tej okazji w czwartek niektórzy piłkarze, którzy wówczas grali w BVB odbyli specjalną wideokonferencję z Juergenem Kloppem.

Lucas Barrios w 32. i Robert Lewandowski w 43. minucie strzelali bramki w meczu Borussii Dortmund z 1. FC Nurnberg. Meczu, który 30 kwietnia 2011 roku zapewnił dortmundczykom siódme mistrzostwo Niemiec w historii. Mistrzostwo zdobyte przez zespół, w składzie którego, poza wspomnianym Lewandowskim, grali jeszcze Łukasz Piszczek i Jakub Błaszczykowski.

Specjalna wideokonferencja Borussii Dortmund. Wziął w niej udział Jakub Błaszczykowski

Z okazji 9. rocznicy tamtego meczu, w czwartek kilku byłych piłkarzy Borussii Dortmund wzięło udział w specjalnej wideokonferencji prowadzonej przez Patricka Owomoyelę, byłego gracza BVB. Wśród piłkarzy, którzy wzięli udział w wirtualnym spotkaniu, był m.in. Jakub Błaszczykowski. Z kilkuminutowym opóźnieniem do konferencji dołączył także Juergen Klopp, obecny trener Liverpoolu, który prowadził Borussię Dortmund w latach 2008-2015.

Zobacz wideo Cały świat zachwyca się Haalandem. "Dortmund to dla niego przystanek przed wielkimi klubami"

- Byłem wtedy gruby. To było jeszcze przed przeszczepem włosów - przyznał Klopp z szerokim uśmiechem na ustach. - Nasza gra była naprawdę fajna, miło było zobaczyć ją jeszcze raz. Mógłbym to przeżyć na nowo. To był wspaniały dzień chłopcy, dzięki jeszcze raz - dodał, komentując w ten sposób mecz sprzed 9 lat, który uczestnicy wideokonferencji obejrzeli wspólnie jeszcze raz.

Gdy Owomoyela rozpoczął rozmowę na temat przeszczepu włosów, zapytał też o to, czy Klopp wybielał sobie zęby. - Tak, wy to sfinansowaliście - odpowiedział niemiecki trener ze śmiechem.

Przeczytaj także:

Więcej o: