Oficjalnie: Rafał Gikiewicz odejdzie z Unionu Berlin! Dwa znane kluby chcą Polaka

Rafał Gikiewicz po zakończeniu tego sezonu rozstanie się z Unionem Berlin. Polski bramkarz nie zaakceptował oferty nowego kontraktu, o czym niemiecki klub poinformował oficjalnie na swojej stronie internetowej.

Saga związana z odejściem Rafał Gikiewicza z Unionu Berlin została zakończona. Niemiecki klub za pośrednictwem swojej strony internetowej poinformował, że reprezentant Polski w przyszłym sezonie zagra w innym zespole. 32-latek nie zaakceptował propozycji nowego kontraktu. Jego obecna umowa wygasa wraz z końcem czerwca.

Zobacz wideo Gikiewicz: Przedstawiłem się Fabiańskiemu: cześć, jestem Rafał. Powiedział, żebym nie przesadzał

Oficjalnie! Rafał Gikiewicz odchodzi z Unionu Berlin

- Gikiewicz odcisnął duże piętno na Unionie podczas swojego pobytu w zespole. Jest graczem, z którym mamy niezwykłe doświadczenia, będziemy go pamiętać jeszcze długo - powiedział Oliver Ruhner, dyrektor zarządzający Unionu. - Odbyliśmy kilka rund negocjacji, ale nie przyniosły one rezultatu - dodał.

- Kiedy ten sezon się skończy, będę wspominał dwa wyjątkowe lata. Rozwinęliśmy się, zdobyliśmy 30 punktów w Bundeslidze i mamy duże szanse na utrzymanie. Naprawdę chcę osiągnąć ten cel z Unionem. Później przyjdzie czas na nowy klub w moim życiu i nowego bramkarza w Unionie - skomentował sam Gikiewicz.

Besiktas lub HSV?

Gikiewicz rozegrał w tym sezonie 29 meczów we wszystkich rozgrywkach. Przez wielu ekspertów uznawany jest za jednego z najlepszych golkiperów całej ligi niemieckiej. Nie dziwi więc coraz większe zainteresowanie jego osobą. Ostatnio tureckie media informowały o tym, że pozyskaniem Gikiewicza interesuje się Besiktas. Klub ze Stambułu rozpoczął bowiem poszukiwania następcy Lorisa Kariusa, który po sezonie zakończy wypożyczenie z Liverpoolu. Turcy nie zamierzają wykupować Niemca, preferują sprowadzenie innego zawodnika. - Ostateczna decyzja należy do bramkarza, który jest uważany za jednego z pięciu najlepszych bramkarzy w Niemczech - pisała Burcu Eken, turecka dziennikarka.

W środę dziennikarze "Bilda" stwierdzili, że Gikiewicz może przejśc do HSV Hamburg. 3. klub zaplecza Bundesligi miał się już kontaktować z reprezentantem Polski.

Przeczytaj także:

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .

Więcej o: