Przyszłość Łukasza Piszczka w Borussii Dortmund wyjaśniona!

Michael Zorc, dyrektor sportowy Borussii Dortmund, potwierdził, że klub będzie rozmawiał z Łukaszem Piszczkiem ws. przedłużenia jego kontraktu. Ma to jednak nastąpić po zakończeniu kryzysu epidemicznego - donosi "Bild".

Łukasz Piszczek przyszedł do Borussii Dortmund z Herthy Berlin w 2010 roku i ma pewne miejsce w składzie niemieckiego zespołu przez ostatnie 10 lat. Michael Zorc, dyrektor sportowy zespołu z Westfalii, potwierdził, że wkrótce będą toczyć się rozmowy nt. przedłużenia kontraktu z 34-letnim polskim obrońcą. 

Zobacz wideo Piszczek: Czuję niedosyt, bo nie zdobyłem medalu z reprezentacją Polski

Borussia chce przedłużyć kontrakt z Piszczkiem

- Zawsze oceniam, czy gracz nadal ma niezbędną siłę i chęć do działania. Tak jest zdecydowanie w przypadku Łukasza. Z powodu koronawirusa obecnie nie prowadzimy żadnych rozmów na temat nowych umów. Ale wkrótce do tego dojdzie - oznajmił Michael Zorc.

Piszczek rozpoczął sezon 2019/20 na swojej nominalnej pozycji prawego obrońcy. Jednak z biegiem czasu zaczął grać w systemie z trzema środkowymi obrońcami jako wahadłowy. Polak pełni funkcję wicekapitana Borussii Dortmund. Obecnie zajmuje 10. miejsce pod względem występów w historii klubu z 354 meczami i w przypadku przedłużenia umowy będzie na dobrej drodze, aby zdystansować wiele klubowych legend m.in. Sebastiana Kehla, Marcela Schmelzera i Lothara Huberajesta. W obecnym sezonie Piszczek wystąpił w 29 spotkaniach we wszystkich rozgrywkach i strzelił w nich jednego gola i zanotował cztery asysty. 

Przeczytaj także:

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .

Więcej o: