"Będziesz wart więcej niż 222 mln euro. Przebijasz wszystkich"

- Drogi Alphonso Daviesie! Niebawem będziesz wart więcej niż 222 mln euro, które zapłacono za Neymara - pisze Raimund Hinko w "Sport Bilidzie" o niezwykle utalentowanym 19-latku z Bayernu Monachium.

Alphonso Davies reprezentuje Kanadę, ale urodził się w obozie dla uchodźców w Ghanie. - Nie mieliśmy ani ubrań, ani jedzenia. Każdego dnia musieliśmy się starać o to, by syn mógł coś zjeść - wspomina Victoria Davies, mama piłkarza.

Dopiero, gdy Alphonso miał pięć lat, to wraz z rodziną przeprowadził się do Kanady, gdzie niemal od razu wychwycono jego wielki talent. Świetne występy dla Vancouver Whitecaps sprawiły, że w styczniu 2019 roku trafił do Bayernu Monachium. Początkowo był ustawiany jako ofensywny skrzydłowy, ale z czasem - w wyniku kontuzji kolegów - został przesunięty na lewą obronę. I nie tylko stał się pewnym punktem Bawarczyków, ale i gwiazdą całej ligi.

Zobacz wideo Top 5 goli Roberta Lewandowskiego w sezonie 19/20 [ELEVEN SPORTS]

"Tam, gdzie się pojawiasz, wschodzi słońcę"

- Przestań! Przestań! Przestań tak szybko biec, bo przestaje za tobą nadążyć. W trakcie mojej dziennikarskiej kariery widziałem dziesiątki talentów. Ale przebijasz wszystkich. (...) Drogi Alphonso (lub Fonse, jak nazywają cię w Bayernie), podziwiam nie tylko twoje rajdy po całej długości lewej flanki. Tam, gdzie się pojawiasz, wschodzi słońce - pisze Raimund Hinko w swojej kolumnie w "Sport Bildzie". I dodaje: - Posunę się nawet do stwierdzenia, że niebawem będziesz wart więcej niż 222 mln euro, które zapłacono za Neymara"

Hinko pisał także, że Davies świetnie wpływa na atmosferę w szatni za pomocą swoich żartów i zdolności aktorskich, bo często parodiuje gwiazdy. Licząc wszystkie rozgrywki w tym sezonie 19-latek zagrał 32 mecze, strzelił gola i zanotował osiem asyst. 

 
Więcej o:
Copyright © Agora SA