Robert i Anna Lewandowscy nie poszaleją. "Zakaz całowania"

Bundesliga planuje wznowić rozgrywki. Niemieckim klubom przedstawiono nowe zasady, których piłkarze muszą przestrzegać - w tym m.in. zakaz całowania i spersonalizowane butelki do picia.

Plan jest taki, by rozgrywki ligi niemieckiej wznowić już w maju. Z powodu pandemii koronawirusa wprowadzone muszą być wyjątkowe środki bezpieczeństwa. Daily Mail poinformował o niektórych zasadach, jakich piłkarze Bundesligi będą musieli przestrzegać. 

Zobacz wideo Dwa główne źródła zachorowań.

Nowe zasady dla piłkarzy z Bundesligi

Zawodnicy mają zalecone, by jak najwięcej czasu spędzać w domu. Jeśli jednak ich partnerka ma objawy koronawirusa, nie mogą się z nią całować ani uprawiać seksu. Z kolei poszczególne drużyny grające na wyjeździe muszą mieć własny hotel by unikać kontaktu z innymi gośćmi. W hotelu zawodnicy mają nie korzystać z baru i innych usług, a przyciski w windzie mogą dotykać jedynie łokciem. 

Na boisku piłkarze mają korzystać ze spersonalizowanych butelek. Nie będzie za to dzieci towarzyszących im na murawie, maskotek ani grupowych zdjęć. Rezerwowi i zawodnicy z pierwszego składu będą rozgrzewać się osobno. 

Przeczytaj też:

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .


 

Więcej o: