Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Wspaniałe wieści dla klubów Bundesligi! "Pierwsze pieniądze wpłyną jeszcze w maju"

Christian Seifert, szef Niemieckiej Ligi Piłki Nożnej (DFL) podkreślił, że wszystkie kluby otrzymają środki od partnerów medialnych, dzięki czemu zachowają płynność finansową co najmniej do 30 czerwca. - Pierwsze pieniądze wpłyną jeszcze w maju - powiedział.

W czwartek odbyła się konferencja prasowa, na której Christian Seifert, szef DFL, poinformował, że Bundesliga będzie mogła wrócić do gry już 9 maja, jeśli krajowe władze pozwolą na wznowienie rozgrywek. Jeśli nie będzie takiej możliwości, wszyscy będą w gotowości w następnych tygodniach, aby jak najszybciej rozegrać kolejne spotkania.

Zobacz wideo Czołowe ligi planują powrót do gry. "Piłkarze muszą przejść dokładne testy"

Potwierdzono także, że większość partnerów medialnych Bundesligi wypłaci należne pieniądze wszystkim klubom 1. i 2. ligi, co pozwoli klubom zachować płynność finansową co najmniej do 30 czerwca. - Pierwsze płatności powinny wpłynąć w maju, z krótkim wyprzedzeniem - podkreślił Christian Seifert.

Tym samym 36 klubów 1. i 2. Bundesligi otrzyma łącznie z góry ok. jednej trzeciej kwoty, którą powinni dostać w ostatniej transzy. Powodem takiego stanu jest brak woli ze strony Eurosportu, aby wypłacić ostatnią część należnych pieniędzy, czyli ok. 30 milionów euro.

Przeczytaj także: