Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Fatalne wieści dla klubów Bundesligi. Oficjalny nadawca nie zapłaci ostatniej raty za prawa telewizyjne?

Bundesliga niedługo może wrócić do gry. Szef DFL Christian Seifert zdradził jednak, że obecny posiadacz licencji telewizyjnej jako jedyny nie chce zapłacić ostatniej raty klubom.

W czwartek odbyła się konferencja prasowa, na której Christian Seifert, szef DFL, poinformował, że Bundesliga będzie mogła wrócić do gry już 9 maja, jeśli krajowe władze pozwolą na wznowienie rozgrywek. Jeśli nie będzie takiej możliwości, wszyscy będą w gotowości w następnych tygodniach, aby jak najszybciej rozegrać kolejne spotkania.

Zobacz wideo Bundesliga chce wrócić do gry. Wichniarek: Piłkarze nie będą mieć obaw

Jak się okazuje, to nie jedyny problem, z którym boryka się aktualnie Bundesliga. Jak informuje "Bild", aktualny nadawca praw telewizyjnych, a więc Eurosport, nie chce zapłacić ostatniej raty za ten sezon. Tym samym kluby nie otrzymają aż 30 milionów euro z zakontraktowanych 70. Nie zmieni tego nawet powrót piłkarzy na boiska w tym sezonie.

Nadal nie znaleziono rozwiązania, które zadowoliłoby w tej kwestii wszystkie zainteresowane strony. Zdaniem niemieckich dziennikarzy, Seifert i władze ligowe porozumiały się ze wszystkimi partnerami medialnymi w sprawie zaległych płatności. Jedynym wyjątkiem jest Eurosport, który nie jest skłonny pójść na jakikolwiek kompromis.

Przeczytaj także:

Więcej o: