Niemcy informują: Przełom! Robert Lewandowski jest w pełni gotowy

Robert Lewandowski jest w pełni gotowy do gry. Reprezentant Polski w 100 proc. wyleczył kontuzję, której nabawił się w spotkaniu Ligi Mistrzów z Chelsea - informuje "Kicker".

Niemal dwa miesiące kibice Bayernu Monachium i reprezentacji Polski czekali na taką informację - Robert Lewandowski wrócił do pełni siły. Dziennikarze "Kickera" poinformowali, że u polskiego napastnika nie widać już śladu po kontuzji, której nabawił się w meczu Ligi Mistrzów z Chelsea (3:0). To oznacza, że najlepszy strzelec mistrzów Niemiec wybiegnie na boisko w pierwszym meczu po powrocie rozgrywek Bundesligi, która - podobnie jak większość rozgrywek na świecie - zatrzymała się przez pandemię koronawirusa.

Zobacz wideo Top 5 goli Roberta Lewandowskiego w sezonie 19/20

Najdłuższa przerwa w karierze Robert Lewandowskiego

Przerwa spowodowana urazem piszczela, była najdłuższą przerwą w karierze Lewandowskiego. Wcześniej Lewandowski pauzował najdłużej 26 dni. Miało to miejsce w grudniu ubiegłego roku, kiedy Polak przeszedł operację pachwiny. Przed tym zabiegiem najdłuższa przerwa reprezentanta Polski wynosiła 14 dni (taką miał dwa razy w karierze).

Teraz na szczęście kontuzja to już przeszłość, a Lewandowski trenuje z pełnym obciążeniem, przygotowując się do powrotu Bundesligi. Wciąż nie wiadomo co prawda, kiedy ta wznowi rozgrywki, ale coraz bardziej prawdopodobne jest, że będzie miało to miejsce w połowie maja. 

Przeczytaj także:

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .

Więcej o: