Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Media: Philippe Coutinho blisko nowego klubu. Piłkarz już wybrał

Philippe Coutinho nie zostanie wykupiony przez Bayern Monachium po zakończeniu aktualnego wypożyczenia do zespołu mistrzów Niemiec. Wiele wskazuje na to, że Brazylijczyk powróci do Anglii, po tym jak odszedł z Liverpoolu do FC Barcelony.

Philippe Coutinho jest aktualnie wypożyczony do Bayernu Monachium, jednak mistrzowie Niemiec nie są zainteresowani możliwością jego wykupu z FC Barcelony za 120 milionów euro. Z tego powodu inne kluby mają okazję do rozmów na temat transferu Brazylijczyka. Zdaniem hiszpańskiego "Sportu", Coutinho ma wrócić do Premier League.

Zobacz wideo Czołowe ligi planują powrót do gry.

Philippe Coutinho chce odejść na dobre z Barcelony. Transfer do Chelsea?

Jak informują hiszpańskie media, transferem Coutinho jest zainteresowana londyńska Chelsea, a transfer jest już bliski realizacji. Dodatkowo sam piłkarz chciałby zagrać w Chelsea. Zespół prowadzony przez Franka Lamparda rozpoczął już budowę składu na przyszły sezon, który mógłby konkurować z Liverpoolem i Manchesterem City w walce o tytuł mistrza Anglii, który Chelsea po raz ostatni zdobyła w sezonie 2016/2017.

Dużym problemem mogą okazać się jednak pieniądze, których Barcelona będzie oczekiwać za transfer Brazylijczyka. "Duma Katalonii" zapłaciła za niego 160 milionów euro. Zdaniem "Sportu", będzie chciała odzyskać przynajmniej 90 milionów, na pokrycie części swoich strat. Z kolei Chelsea nie zamierza płacić aż tak wiele, chcąc wykorzystać chęć powrotu Coutinho do Anglii, a także pilną potrzebę FC Barcelony, która będzie chciała dopiąć transfer Lautaro Martineza.

Przeczytaj także: