Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Piłkarz Bayernu jest pod wrażeniem Roberta Lewandowskiego. "Uczę się jeszcze więcej"

Robert Lewandowski zrobił dobre wrażenie na młodym talencie Bayernu Monachium. Joshua Zirkzee przyznał w holenderskiej telewizji RTL Nederland, że cieszy się z treningów z Polakiem.

Bayern Monachium wznowił treningi, jednak ze względu na pandemię koronawirusa, podzielił drużynę na mniejsze grupy. Zawodnicy przy zachowaniu wszelkich środków bezpieczeństwa pracują pod okiem trenerów bawarskiego klubu. Joshua Zirkzee trafił do grupy z Robertem Lewandowskim i nie ukrywa, że jest z tego powodu zadowolony. 

- Dużo się uczę podpatrując Roberta. Jak się porusza, jak wychodzi na pozycję. Prezentujemy podobny styl gry, więc uczę się wszystkiego. A zwłaszcza teraz, kiedy jestem z nim w małej grupie, uczę się jeszcze więcej - chwali Roberta Lewandowskiego młody piłkarz Bayernu

Zobacz wideo

Bayern Monachium przydzielił młodemu piłkarzowi idealną grupę

Treningi Bayernu Monachium odbywały się w maksymalnie czteroosobowych zespołach. Do grupy Roberta Lewandowskiego i Joshuy Zirkzeego dołączyli Alphonso Davies oraz David Alaba. 18-letni Holender od początku cieszył się, że trafił do wymienionych zawodników. 

- To bardzo fajna grupa. Każdego dnia kończymy trening ze wszystkimi jego elementami - opowiada Joshua Zirkzee, który odniósł się także do zasad wymuszonych przez pandemię koronawirusa  - Mieliśmy testy trzy razy w tygodniu i jak dotąd nikt nie okazał się zarażony. Trzymamy się z daleka od siebie, jest więc niewielkie ryzyko zakażenia. Ja siedzę w domu i wychodzę tylko na trening - dodał 18-letni napastnik. 

- Opinie są różne. Oczywiście wszyscy chcemy wrócić do gry jak najszybciej i zakończyć ten sezon. Nawet pomimo tego, że odbędzie się to przy pustych trybunach - powiedział Joshua Zirkzee. Niemiecka federacja chce, by mecze Bundesligi wróciły już 9 maja. Plan Angeli Merkel zakłada jednak, że do 31 sierpnia nie mogą odbywać się imprezy masowe.