Rafał Gikiewicz wspomaga lekarzy w Berlinie. Niemcy zachwyceni

- Jak dobrze mieć takich sąsiadów - pisze Berliner Kurier o akcji Rafała Gikiewicza i jego przyjaciela Amera Tankovicia. Obaj wsparli lekarzy w lokalnym szpitalu.

Jako pierwszy o tej sytuacji poinformował Kicker na swoim profilu na Instagramie. - Wraz z przyjacielem Amerem Tankoviciem, który jest właścicielem restauracji, Polak podarował pizzę, makaron, sałatki owocowe oraz wodę dla porannej i popołudniowej zmiany oddziału intensywnej terapii szpitala w Koepenick. Mocna akcja! - czytamy. Jak dodał Berliner Kurier, chodzi łącznie o 25 lekarzy.

 

Rafał Gikiewicz zachwala służby medyczne

- Takie akcje są niezwykle motywujące dla pielęgniarek i lekarzy, którzy pracują dużo więcej niż zazwyczaj. Dlatego możemy im tylko podziękować - powiedziała Claudia Hohne ze szpitala w dzielnicy w Koepenick. - Lekarze i pielęgniarki są bohaterami naszych czasów. Chcieliśmy pomóc - krótko wyjaśnił sytuację Gikiewicz. - Świetny gest. Typowy Rafa. Nie myśli tylko o sobie - podsumowuje Berliner Kurier.

Zobacz wideo Leśnodorski prezesem PZPN?

32-letni Rafał Gikiewicz jest piłkarzem Unionu Berlin od lata 2018 roku. W poprzednim sezonie wraz z klubem wywalczył awans do Bundesligi. W momencie przerwania ligi Unioin zajmował 11. miejsce w tabeli z 30 punktami, mając aż osiem punktów przewagi nad 16. Fortuną Duesseldorf (to miejsce barażowe).

Więcej o: