Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Robert Lewandowski deklasuje! Prawdziwa dominacja. Elber: Jest najlepszy

Robert Lewandowski jest najlepszym snajperem Bayernu w XXI wieku. I świetnym piłkarzem. Jest też najbardziej kompletną "dziewiątką" na świecie i to wielka przyjemność, że mogę go oglądać na boisku - mówi portalowi WP SportoweFakty Giovane Elber.

Robert Lewandowski do wyróżnień w Niemczech prawdopodobnie się już przyzwyczaił, ale takiego jak to, wcześniej jeszcze nie miał. Polak wygrał bowiem głosowanie na najlepszego napastnika Bayernu Monachium w latach 2000-2020.

Zobacz wideo Robert Lewandowski show! Takiego występu jeszcze nie było

W internetowym głosowaniu telewizji Sky napastnik mistrzów Niemiec i reprezentacji Polski zebrał aż 25 tys. głosów, co dało 62,1 proc. wszystkich głosów. Drugie miejsce wśród napastników zajął Giovane Elber (17,65 proc.), a trzecie przypadło Royowi Maakayowi (10,91 proc.).

- A dziś absolutnie zgadzam się z wyborem. To Robert Lewandowski jest najlepszym snajperem Bayernu w XXI wieku. I świetnym piłkarzem. Jest też najbardziej kompletną "dziewiątką" na świecie i to wielka przyjemność, że mogę go oglądać na boisku - mówi portalowi WP SportoweFakty Giovane Elber.

Brazylijczyk porównał Polaka do siebie. - Grałem w zupełnie innych czasach. W moich Robert też byłby innym piłkarzem, chodzi między innymi o metody treningowe. Dziś trening jest bardziej dokładny, specjalistyczny, niż wtedy, gdy ja występowałem. Natomiast na pewno mamy trochę wspólnego: choćby dobra gra obiema nogami, ustawianie się w polu karnym, czucie szesnastki. No i gra głową.

39 bramek i pięć asyst w 33 meczach - tak prezentuje się bilans Roberta Lewandowskiego w tym sezonie.