Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Angela Merkel przedstawiła plan dla Niemiec. Powrót Bundesligi coraz bliżej

Niemiecka federacja chce, by mecze Bundesligi wróciły już 9 maja. Angela Merkel przedstawiła plan powrotu Niemiec do normalnego funkcjonowania. Zakłada on, że do 31 sierpnia nie mogą odbywać się imprezy masowe. Oznacza to, że kibice mogę nie obejrzeć także pierwszych kolejek następnego ezonu.

Niemiecka federacja przygotowała plan powrotu Bundesligi. Znajduje się w nim tzw. "koncept medyczny", który zawiera procedury testowania piłkarzy na obecność koronawirusa. Zakłada on również, że liga miałaby wrócić już 9 maja - informuje waz.de. Za nieco ponad tydzień, bo 23 kwietnia ma zaś dojść do spotkania szefów związków i wówczas zapadnie ostateczna decyzja, czy liga wróci w maju, ale coraz więcej wskazuje na to, że propozycja zostanie przyjęta.

Bez kibiców na stadionach Bundesligi do 31 sierpnia

Dziś poznaliśmy jednak odpowiedź na inne bardzo ważne pytanie. Angela Merkel określiła daty, w jakich niemieckie społeczeństwo będzie wracać do normalnego funkcjonowania. Już 20 kwietnia ponownie powinny zostać uruchomione sklepy, które nie zaspokajały podstawowych potrzeb (np. księgarnie, sklepy sportowe, salony samochodowe). W Niemczech już 4 maja rozpocząć się otwieranie szkół, ale niektóre landy będą się z tym jeszcze wstrzymywać. W ten sam dzień do pracy mają wrócić np. fryzjerzy. 

Na konferencji padło również, że wszystkie imprezy masowe będą zakazane do 31 sierpnia. Oznacza to, że kibice do tego czasu na pewno nie pojawią się na stadionach. Może się więc okazać, że fani nie obejrzą początku kolejnego sezonu, bo ten według wstępnych ustaleń miał ruszyć 21 sierpnia. 

Zobacz wideo Lewandowski nie będzie zawiedziony! Bayern szykuje hit.

- Ważne, by nasi obywatele zachowywali bezpieczną odległość. Nie mamy innych możliwości. Musimy żyć z tym wirusem, dopóki nie ma na niego szczepionki. Niezwykle ważne jest zachowanie ostrożności, ponieważ problem dotyczy wszystkich -  stwierdziła kanclerz Niemiec, Angela Merkel.

Przeczytaj również: