Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Wstydliwa statystyka Gikiewicza. Tylko dziewięciu piłkarzy jest gorszych pod tym względem

Jak wyliczyli dziennikarze "Kickera", Rafał Gikiewicz, bramkarz Unionu Berlin, jest dziesiątym zawodnikiem ligi niemieckiej pod względem niecelnych podań.

W lipcu 2018 roku Union Berlin kupił Rafała Gikiewicza z Freiburga za 150 tysięcy euro. Polak najpierw awansował z berlińskim klubem do Bundesligi, a w obecnym sezonie - zawieszonym po 25 kolejkach - zajmuje 11. miejsce. I choć 32-latek jest ważnym punktem swojego klubu, zbiera pozytywne recenzje, to dziennikarze "Kickera" znaleźli statystykę, w której wypada bardzo blado. Polak jest dziesiątym zawodnikiem ligi niemieckiej pod względem niecelnych podań. Bramkarz Unionu Berlin podaje z celnością 62,9 procenta. Tylko dziewięciu piłkarzy, którzy rozegrali co najmniej połowę meczów w tym sezonie, ma gorszą statystykę.

  1. Tomas Koubek (Augsburg) – 54,9 %
  2. Robin Zentner (Mainz) – 57,2%
  3. Sebastian Andersson (Union Berlin) – 59,8%
  4. Kai Proger (Paderborn) – 60,9 %
  5. Marco Richter (Augsburg) – 61,8 %
  6. Rune Jarstein* (Hertha) – 61,9 %
  7. Ruben Vargas (Augsburg) – 62,1%
  8. Davie Selke (Hertha/Werder) – 62,8 %
  9. Nils Petersen (Freiburg) – 62,8 %
  10. Rafał Gikiewicz – 62,9 %

Polak prawdopodobnie nie przedłuży swojej umowy, która wygasa latem. Gdzie zagra bramkarz? Nie wiadomo. Wiadomo tylko, że nie zagra w innym berlińskim klubie.

- Były piłkarz, mieszkający pod Berlinem, który ma dobre kontakty w tym klubie, proponował mi kontakt z Herthą na temat mojego kontraktu. Odmówiłem. Nie jestem w stanie sprzedać za żadne pieniądze tego, co osiągnąłem w Unionie Berlinie. Druga sprawa: mam dwójkę dzieci, które muszą się uczyć, chodzić na spacery, funkcjonować w Berlinie. A zmieniając Union na Herthę jako podstawowy bramkarz, za dużo bym stracił. Nie wchodzi to w grę. Powiedziałem: "Nein, danke", nie ma tematu dla mnie - oświadczył Gikiewicz w programie Eleven Call Live.

W tym sezonie ligi niemieckiej Polak sześć razy zachował czyste konto, a wpuścił 41 bramek. Liderem tabeli Bundesligi jest Bayern Monachium, a Hertha jest 13.

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .