Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Bayern Monachium nie dogadał się z Neuerem. Bramkarz żąda wielkich pieniędzy

Bayern Monachium wciąż prowadzi rozmowy z Manuelem Neuerem w sprawie przedłużenia kontraktu bramkarza. Obie strony nie mogą się porozumieć przez warunki, jakie stawia niemiecki bramkarz. Długość kontraktu oraz pensja zawodnika są dla klubu zdecydowanie za wysokie - informuje niemiecki "Bild".

Manuel Neuer od kilku tygodni prowadzi rozmowy z Bayernem Monachium, jednak obie strony wciąż nie znalazły porozumienia. Władze klubu nie chcą się zgodzić na warunki bramkarza, który żąda umowy do 2025 roku. Bayern natomiast proponuje krótszy kontrakt, który obowiązywałby do połowy 2023 roku z możliwością przedłużenia o następny sezon. Neuer pozostaje jednak nieugięty w swoich żądaniach.

Zobacz wideo

Manuel Neuer przez plotki chce większej pensji

Według "Bilda" kolejnym problemem jest wysokość pensji Manuela Neuera. Niemiecki bramkarz chciałby za każdy rok gry otrzymywać od Bayernu 20 milionów euro. Taka kwota spowodowana jest plotkami o wypłatach Philippe Coutinho oraz Lucasa Hernandeza. Bramkarz uważa, że obaj piłkarze za sezon otrzymują właśnie tak wysoką pensję. Aby podnieść zarobki reprezentanta Niemiec, klub zaproponował Neuerowi premię za rozegrane spotkania. 

Dodatkowy niepokój u kapitana Bawarczyków wprowadza także nowy zakup Bayernu Monachium. Alexander Nuebel dołączy do Bayernu Monachium po zakończeniu obecnego sezonu. Manuel Neuer zakłada, że 23-letni bramkarz, grający obecnie w Schalke 04, w swoim kontrakcie może mieć zapis gwarantujący mu określoną liczbę występów, co automatycznie zmniejszy liczbę meczów 34-letniego Niemca, a więc także premię za rozegrane spotkania. 

Aktualny kontrakt 34-letniego bramkarza z Bayernem obowiązuje do końca czerwca 2021 roku. W obecnym sezonie Manuel Neuer zagrał w 37 meczach, w których wpuścił 38 goli oraz zanotował piętnaście czystych kont.