Prezes Bayernu zajął stanowisko ws. dokończenia Bundesligi. Dwa powody

Karl-Heinz Rummenigge, prezes Bayernu Monachium w wywiadzie dla "Corriere dello Sport" powiedział, że Bundesliga musi dokończyć rozgrywki z dwóch powodów. - Pierwszy jest sportowy. Musimy wyłonić mistrza kraju, zespoły, które wezmą udział w europejskich pucharach oraz te, które zostanę zdegradowane. Natomiast drugi jest natury ekonomicznej. Z praw telewizyjnych są bardzo duże przychody dla klubów.

Rozgrywki Bundesligi zostały zatrzymane z powodu pandemii koronawirusa. Jednak liga niemiecka ma plan na dokończenie sezonu. Start w maju, rozgrywanie meczów bez kibiców z maksymalną liczbą 239 osób na stadionie. O pomyśle napisał "Bild". Wiele wskazuje na to, że spośród topowych lig europejskich to właśnie Bundesliga najszybciej wróci do gry. Głos w tej sprawie postanowił zabrać Karl-Heinz Rummenigge, prezes Bayernu Monachium w wywiadzie dla "Corriere dello Sport".

Zobacz wideo Koronawirus dotarł tam na samym końcu. Diouf: Na ulicach wojsko. Mandaty? Czasami biją ludzi

"O terminach nie decyduje piłka nożna, tylko polityka"

- Utknęliśmy od 8 marca, ostatni nasz mecz był z Augsburgiem. Przez trzy dni trenowaliśmy w grupach po cztery lub pięć osób, przestrzegając protokołów zdrowotnych, ale wcześniej przestrzegaliśmy wszystkich zaleceń, organizując cyber-treningi. To wszystko jest tymczasowe. Prezes ligi zaproponował pewien scenariusz, a jego organizacja jest tutaj bardzo ważna. Ale o terminach nie decyduje piłka nożna, tylko polityka. Tak jak we Włoszech - powiedział Rummenigge.

Prezes Bayernu wskazał dwa powody dlaczego, należy dokończyć sezon Bundesligi

- Nadal nie wiemy, czy wznowimy rozrywki Bundesligi 9 maja na 100 procent. Jednak należy je dokończyć z dwóch powodów. Pierwszy jest sportowy. Musimy wyłonić mistrza kraju, zespoły, które wezmą udział w europejskich pucharach oraz te, które zostanę zdegradowane. Natomiast drugi jest natury ekonomicznej. Z praw telewizyjnych są bardzo duże przychody dla klubów. Muszą zapłacić ostatnią ratę. Transza ma zostać przelana 15 maja. Telewizja Sky negocjuje warunki wypłaty. Najpierw musimy jednak wiedzieć, jak rozwinie się sytuacja. Czekamy tylko na zielone światło od rządu, aby zacząć grać - dodał szef Bayernu Monachium.

Przeczytaj także:

Jest szczegółowy plan na dokończenie Bundesligi. Maksymalnie 239 osób na stadionie

Lewandowski zdradził termin wznowienia Bundesligi? "To bardzo prawdopodobne"

Karl-Heinz Rummenigge: nie powstanie żadna Superliga. Kryzys ośmieszył takie pomysły

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.