Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Bayern szykuje kadrową rewolucję! Latem może odejść aż czterech piłkarzy

Aż czterech piłkarzy w letnim oknie transferowym może opuścić Bayern Monachium. Mistrzowie Niemiec, podobnie jak większość klubów na całym świecie, szukają oszczędności, które załatają budżetową dziurę spowodowaną przerwą w rozgrywkach.

Javi Martinez, Jerome Boateng, Corentin Tolisso i Philippe Coutinho - to piłkarze, którzy latem mają opuścić Bayern Monachium. Zdaniem dziennikarzy "Sport Bild" pierwsza trójka wymienionych graczy otrzymała zgody na poszukiwania nowych pracodawców. Coutinho wróci natomiast do Barcelony, z której do Bayernu jest jedynie wypożyczony.

Zobacz wideo Lewandowski nie będzie zawiedziony! Bayern szykuje hit.

Bayern szykuje kadrową rewolucję. Wiadomo, kto może odejść latem

Odejście wspomnianych zawodników pozwoli uratować klubową kasę, która ucierpiała przez przerwę w rozgrywkach Bundesligi i Ligi Mistrzów, spowodowaną pandemią koronawirusa. Niektóre media twierdzą co prawda, że odejście wspomnianych piłkarzy ma zrobić miejsce dla nowych graczy, m.in. Timo Wernera i Kaia Havertza, ale bardzo wątpliwe, że mistrzowie Niemiec nadal będą mieli tak ambitne plany na letnie okno transferowe. Skupią się oni raczej na stabilizacji finansowej klubu, nie na przeprowadzaniu hitowych wzmocnień.

Bayern nowe kontrakty niebawem może jednak dwóm piłkarzom zaoferować. Nie będą to jednak piłkarze nowi, a ci, których kontrakty niebawem dobiegają końca. Po tym, jak klub przedłużył umowę z Thomasem Mullerem, następni w kolejce czekają Manuel Neuer i David Alaba.

Więcej o: