Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Poznaliśmy wstępną datę powrotu Bundesligi. Już niedługo! "To bardzo prawdopodobne"

W maju na boiska mogą powrócić rozgrywki pierwszej z pięciu topowych lig Europy. Niemiecki wirusolog, Alexander Kukele przyznał, że wznowienie rozgrywek Bundesligi za kilka tygodni jest bardzo prawdopodobne.

Świat piłki nożnej zatrzymał się przez pandemię koronawirusa. Mimo że z chorobą wciąż walczy cały świat, władze najsilniejszych lig piłkarskich w Europie już teraz planują powrót na boiska. Najbardziej konkretna jest Bundesliga i jej kluby. W poniedziałek do treningów wraca Bayern Monachium. I robi to tak szybko prawdopodobnie dlatego, że rozgrywki niemieckiej ekstraklasy mogą zostać przywrócone już w maju.

Zobacz wideo Robert Lewandowski ćwiczy z córką

Poznaliśmy wstępną datę powrotu Bundesligi. "To bardzo prawdopodobne"

To, że powrót Bundesligi w maju jest prawdopodobny, przyznał wirusolog Alexander Kukele. W rozmowie z ZDF cytowanej przez dziennikarza Eleven Sports Macieja Kruka, Kukele powiedział: Majowe mecze Bundesligi są bardzo prawdopodobne. Piłkarze nie są w grupie ryzyka. Do końca sezonu trzeba będzie zapewnić 20 tys. testów w celu oceny sytuacji zdrowotnej graczy.

I dodał: Jeśli rozgrywki nie zostaną wznowione w maju, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że 13 na 36 klubów Bundesligi i 2. Bundesligi zbankrutuje. W przypadku meczów bez kibiców biorę pod uwagę najczarniejszy scenariusz, będą się odbywać do końca 2020 roku.

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .

Więcej o:
Komentarze (8)
Poznaliśmy wstępną datę powrotu Bundesligi. Już niedługo! "To bardzo prawdopodobne"
Zaloguj się
 • 2fat

  Oceniono 2 razy 2

  Oczywiście jeszcze bez widzów. To ma sens bo piłkarze będą mieć testy.

 • ada_ko

  0

  taniec na grobach.banda idiotów

 • jakeww

  0

  Ocenił, nie przyznał

 • segregator-a5

  Oceniono 5 razy -1

  "Już niedługo!"? Jaka ulga, redaktorze Rzemiński, bo Polacy bez tego bundesszajsu stracili sens życia. A kiedy Boniek "bardzo prawdopodobnie" wypuści na pastwiska spragnione "paszy" polskie barany?

 • jn.13

  Oceniono 3 razy -1

  Tak za dwa lata aby

 • gremlin80

  Oceniono 6 razy -2

  To śmieszne towarzystwo jest coraz bardziej zdemoralizowane i spanikowane. Są zagrożeniem dla siebie i innych.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX