Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Robert Lewandowski pobije rekord? Trener Bayernu: Jest rewelacyjny

Robert Lewandowski w bieżącym sezonie Bundesligi był na doskonałej drodze, by pobić rekord Gerda Muellera w liczbie strzelonych bramek w jednych rozgrywkach. Hansi Flick wierzy, że po ich wznowieniu, Polak będzie w stanie pobić wyczyn legendarnego Niemca.

Robert Lewandowski może skorzystać na przerwaniu Bundesligi z powodu pandemii koronawirusa. Polski napastnik ze względu na kontuzję opuścił dwa spotkania ligowe. Przed urazem w 23 meczach zdobył 25 bramek i walczył o pobicie rekordu Gerda Muellera, który w jednym sezonie strzelił aż 40 goli. Gdyby rozgrywek nie zawieszono, zawodnik Bayernu Monachium opuściłby kolejne spotkania.

Zobacz wideo Top 5 goli Roberta Lewandowskiego w sezonie 19/20 [ELEVEN SPORTS]

Flick: Możliwe, że Lewandowski pobije rekord Muellera

Hansi Flick wierzy, że jeśli Bundesliga wznowi swoje rozgrywki, Lewandowski nadal może pobić osiągnięcie Muellera. - Wszystko jest możliwe. Robert był rewelacyjny pod względem swojej skuteczności i liczby zdobytych bramek - podkreślił Flick, cytowany przez focus.de. 

Trudno jednoznacznie jednak określić, czy i kiedy Bundesliga wznowi swoje rozgrywki. Aktualnie zostały zawieszone do końca kwietnia. Niewykluczone, że krajowa federacja podejmie decyzję o przedłużeniu zawieszenia, jeśli sytuacja związana z pandemią koronawirusa w Niemczech nie ulegnie poprawie.