Lothar Matthaeus wskazał trzech niezastąpionych piłkarzy w Bayernie Monachium. "Ich to nie dotyczy"

- Manuel Neuer wciąż jest najlepszym bramkarzem na świecie. Możesz zastąpić prawie każdego zawodnika, ale w Bayernie to nie dotyczy trzech piłkarzy. Właśnie Neuera, Joshui Kimmicha i Roberta Lewandowskiego. Oni są niezastąpieni - powiedział Lothar Matthaeus, najlepszy piłkarz świata w 1991 roku, cytowany przez Sky Sports.

Manuel Neuer po raz kolejny odrzucił kontrakt proponowany przez Bayern Monachium - kilka dni temu poinformował Christian Flak z "Bilda". Kwestią sporną jest długość umowy. Piłkarz chce przedłużyć kontrakt do czerwca 2025 roku (obecny wygasa w przyszłym roku), ale Bayern nie zamierza przedłużać umowy na tak długi czas, bo Neuer ma już 34 lata. Bawarczycy mają oferować kontrakt do 2023 roku.

Zobacz wideo

Dlatego coraz częściej spekuluje się, że bramkarz może latem opuścić mistrzów Niemiec. Tym bardziej, że po zakończeniu sezonu do zespołu Hansi Flicka dołączy golkiper Schalke 04 - Alexander Nuebel.

- Obie strony powinny się spotkać w połowie drogi, czyli podpisać kontrakt do 2024 roku. Neuer w ostatnich latach często był kontuzjowany, więc dziś nie może zagwarantować, że bez problemów będzie grał do czterdziestki. Nie mogę i nie chcę wyobrazić sobie Manuela w żadnej innej koszulce. Jeżeli uważa, że otrzyma lepszą ofertę i bardziej atrakcyjne warunki, powinien je przyjąć. Jestem jednak sceptyczny, by tak się stało - powiedział Lothar Matthaeus cytowany przez Sky Sports.

I dodał : - - Manuel Neuer wciąż jest najlepszym bramkarzem na świecie. Możesz zastąpić prawie każdego zawodnika, ale w Bayernie to nie dotyczy trzech piłkarzy. Właśnie Neuera, Joshui Kimmicha i Roberta Lewandowskiego. Oni są niezastąpieni.

Matthaeus to legenda niemieckiego futbolu. W kadrze rozegrał 150 spotkań, a w 1990 roku wygrał mundial. Dwanaście miesięcy później, jako piłkarz Interu Mediolan, zdobył Złotą Piłkę. Przez większość kariery związany był jednak z Bayernem.

Więcej o: