Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Manuel Neuer stawia twarde warunki w negocjacjach z Bayernem. Istnieje kilka możliwych rozwiązań

Manuel Neuer negocjuje kontrakt z Bayernem Monachium. Zdaniem "Bilda", istnieje kilka scenariuszy dotyczących możliwego zakończenia negocjacji, w związku z obecnością Alexandra Nuebela - mającego zastąpić w przyszłości niemieckiego bramkarza.

Manuel Neuer jest związany z Bayernem Monachium kontraktem ważnym do końca czerwca 2021 roku. Niemiecki bramkarz od miesięcy rozmawia z działaczami klubu z Bawarii na temat jego przedłużenia, jednak obie strony nie są w stanie dojść do porozumienia. Jak informował "Bild", Niemiec oczekuje umowy do 2025 roku, gdy Bayern jest skłonny podpisać ją na maksymalnie 2 lata. Trzeba jednak pamiętać, że mistrzowie Niemiec podpisali już umowę z Alexandrem Nuebelem, mającym zastąpić Neuera.

Zobacz wideo TOP 7 niewykorzystanych akcji polskich piłkarzy w Serie A i Bundeslidze [ELEVEN SPORTS]

Prezes Bayernu, Karl-Heinz Rummenigge wyjaśnia, że nie chce wykorzystywać kryzysu spowodowanego koronawirusem w negocjacjach z Neuerem. - To dotyczy wszystkich graczy, których umowy wygasają latem 2021 roku. Złożyliśmy oferty jeszcze przed kryzysem i nie chcemy go teraz wykorzystywać w negocjacjach - podkreślił Rummenigge. - Wszyscy zawodnicy doskonale wiedzą, że Bayern to bardzo solidny i niezawodny pracodawca, który postępuje z nimi bardzo uczciwie - dodał.

Według "Bilda" możliwych jest kilka scenariuszy rozwiązania kwestii negocjacji z Neuerem. Mało prawdopodobne wydaje się, aby Niemiec opuścił Bayern jeszcze latem tego roku, zwłaszcza w kryzysie spowodowanym pandemią. Niemiecki bramkarz może także wypełnić aktualny kontrakt i odejść po jego zakończeniu, jednak mistrzowie Niemiec chcieliby kontynuować współpracę z Neuerem.

Optymalny układ dla Bayernu oznaczałby przedłużenie kontraktu do 2023 roku, jednak Neuer liczy na dłuższą umowę. Możliwy jest także scenariusz, w którym obydwie strony dochodzą do kompromisu, np. przedłużając kontrakt do 2024 roku, ale niemiecki bramkarz zrezygnowałby z części wynagrodzenia. Zdaniem "Bilda" najmniej możliwy scenariusz zakłada, że Bayern zgadza się na warunki Niemca.

Więcej o:
Komentarze (3)
Manuel Neuer stawia twarde warunki w negocjacjach z Bayernem. Istnieje kilka możliwych rozwiązań
Zaloguj się
 • nowyemeryt

  Oceniono 1 raz 1

  Neuer chyba przesadza ,jego forma już nie jest tak ustabilizowana i pewna jak kilka lat
  wcześniej,jak zdrowie dopisze zostało 4 lata kariery , nie ma co podskakiwać!

 • eurotram

  Oceniono 1 raz 1

  Bayern rzucił kości na stół kontraktując Nuebela. Nuebel absolutnie nie zakłada przyjścia na rezerwę (a na pewno nie dłuższą niż rok); Neuer raczej nie zakłada siedzenia na ławie przez 2 lata i dlatego to się nie może dobrze skończyć. Decyzja władz Bayernu słabo się broni pod względem przyzwoitości,ale co gorsza coraz gorzej broni się pod względem logiki: na dziś Nuebel na pewno nie jest lepszy od Neuera. Może przecenili Nuebela i bali się,że za jakieś 2 lata nie zdołają zakontraktować odpowiednio dobrego zawodnika,ale... nie wyszło za dobrze.

 • lukasz2711

  Oceniono 1 raz 1

  Problemem jest to że Neuer nie zgadza się siedzieć na ławie i być zastępowanym przez młodego. Kwestia długości kontraktu ma znaczenie drugorzędne.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX