Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Dlaczego Haaland trafił do BVB? Bo w innym klubie nie wszyscy go chcieli

- Musisz iść do klubu, gdzie chcą cię wszyscy, a nie tylko trener - mówi Alf-Inge Haaland, ojciec Erlinga Haalanda, który zimą trafił do Borussii Dortmund, choć mógł odejść do Manchesteru United.

Wielkim fanem talentu i zwolennikiem transferu Erlinga Haalanda był Ole Gunnar Solskjaer. Norweg pracował z młodym zawodnikiem w Molde. Chciał go sprowadzić zimą do Manchesteru United, ale ostatecznie Haaland trafił z RB Salzburg do Borussii Dortmund.

- Musisz iść do klubu, gdzie chcą cię wszyscy, a nie tylko trener - mówi Alf-Inge Haaland w rozmowie z norweską telewizją TV2, gdzie tłumaczy transfer do Bundesligi.

Zobacz wideo TOP 5 goli Roberta Lewandowskiego w sezonie 19/20 [ELEVEN SPORTS]

Erling Haaland zadziwia piłkarski świat

Haaland w Borussii zanotował fenomenalny start. Zanim zawieszono rozgrywki, zdobył 12 bramek w 11 spotkaniach. Ojciec zawodnika uważa jednak, że w innej drużynie mogłoby mu pójść równie dobrze. - Nie wiadomo, jak historia potoczyłaby się w innych klubach. Równie dobrze mogło być, gdyby wybrał inną drogę. Na to pytanie nigdy nie poznamy odpowiedzi. Ale jesteśmy bardzo zadowoleni z dotychczasowych klubów, do których trafiał Erling - mówi Haaland senior o swoim synu, który łącznie w tym sezonie zdobył 40 bramek i zanotował osiem asyst. A wszystko w 31 meczach.