Aplikacja
Aplikacja Sport.pl LIVE
  POBIERZ

Piłkarz Bayernu Monachium zatrudnił superagenta. Wkrótce może odejść z klubu

David Alaba może niedługo opuścić Bayern Monachium. Zawodnik, którego kontrakt z klubem wygasa za rok, zatrudnił nawet nowego agenta, Piniego Zahaviego.

Coraz więcej wskazuje na to, że David Alaba już niedługo opuści Bayern Monachium. Kontrakt Austriaka z bawarskim klubem wygasa latem przyszłego roku, więc dla mistrzów Niemiec to ostatnia szansa, by zarobić na nim jakiekolwiek pieniądze. Zwłaszcza że nie widać postępów w rozmowach na temat nowej umowy zawodnika.

Zobacz wideo Bundesliga. Bayern Monachium - Augsburg 2:0. Skrót [ELEVEN SPORTS]

Alaba, który do tej pory był etatowym, lewym obrońcą Bayernu, w obecnym sezonie, z konieczności, częściej grywa na środku defensywy. Na lewej stronie znakomicie spisuje się Alphonso Davies i nie wiadomo, czy w kolejnym sezonie, po powrocie do zdrowia wszystkich stoperów Bayernu, dla Austriaka znalazłoby się miejsce w składzie.

Alaba odejdzie z Bayernu?

Co więcej, jak poinformował niemiecki "Sky Sports", Davies postanowił zatrudnić Piniego Zahaviego. To izraelski agent, który odpowiada za sprawy m.in. Roberta Lewandowskiego oraz Neymara. Zatrudnienie Zahaviego ma podkreślać chęć Alaby do zmiany otoczenia.

Jeszcze niedawno niemieckie i hiszpańskie media rozpisywały się o zainteresowaniu ze strony FC Barcelony. Obecnie wydaje się, że na faworyta w wyścigu po piłkarza, byłby Manchester City. Pep Guardiola wciąż poszukuje wzmocnień obrony. Zwłaszcza po obecnym sezonie, w którym z powodu kontuzji, wypadło mu kilku zawodników. O zainteresowaniu ze strony Anglików pisał "Manchester Evening", a jego informacje powtarzał hiszpański "Sport".

Guardiola pracował z Alabą w Bayernie i jest przekonany do jego umiejętności. Dodatkową zaletą przemawiającą za Austriakiem jest jego zdolność do gry zarówno na lewej stronie obrony, jak i w środku.

Alaba trafił do juniorów Bayernu w wieku 16 lat w 2008 roku. Z pierwszym zespołem sięgnął m.in. po osiem mistrzostw Niemiec oraz jedną Ligę Mistrzów.

Więcej o: