Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Krzysztof Piątek będzie miał nowego trenera! Dyrektor Herthy potwierdza

Krzysztof Piątek straci trenera! Dyrektor sportowy Michael Preetz powiedział "Bildowi", że Alexander Nouri będzie pracować w Herthcie Berlin tylko do końca obecnego sezonu.

Bundesliga została zawieszona do 2 kwietnia. Ale jest mało prawdopodobne, wręcz nierealne, by do tego czasu kryzys związany z pandemią został zażegnany. Choćby ze względu na Herthę Berlin, która poddawana jest właśnie kwarantannie po tym, jak koronawirusem zakaził się obrońca Maximilian Mittelstaedt.

Nie wiadomo, kiedy rozgrywki w Niemczech zostaną wznowione, ale wiadomo, że od kolejnego sezonu Krzysztof Piątek będzie miał nowego trenera. Już trzeciego w ciągu kilku miesięcy, bo latem z klubem pożegna się Alexander Nouri. Taką informację przekazał dyrektor sportowy Herthy Michael Preetz w podcaście "Phrasenmaher" prowadzonym przez dziennikarza "Bilda" Kaia Traemanna.

- Naszym celem jest zakończyć ten sezon w obecnym kształcie, a następnie, czyli od 1 lipca, podpisać kontrakt z nowym trenerem - powiedział Preetz.

Zobacz wideo Balotelli zaimponował wypowiedzią o koronawirusie!

Kto zostanie nowym trenerem Krzysztofa Piątka? Dwa nazwiska

Alexander Nouri przejął Herthę miesiąc temu po tym, jak z pracy zrezygnował Juergen Klinsmann, którego wcześniej był asystentem. Preetz w podcaście powiedział, że odejście Klinsmanna wywołało w klubie duże poruszenie. - Nie będę ukrywał, że byliśmy tym bardzo zaskoczeni. Chwilę przed rezygnacją [Klinsmann o rezygnacji poinformował jako pierwszy, zrobił to za pośrednictwem swojego Facebooka] przyszedł do mojego gabinetu i powiedział: "cześć, odchodzę". I to w zasadzie było wszystko - przyznał Preetz.

Nouri prowadził Herthę w czterech spotkaniach: wygrał jedno (2:1 z Paderborn), dwa zremisował (3:3 z Fortuną, 2:2 z Werderem) i poniósł jedną porażkę (0:5 z FC Koeln). Hertha po 25 kolejkach jest 13. w tabeli. Ma sześć punktów więcej od Fortuny, która jest 15., czyli zajmuje miejsce w strefie barażowej. Niemieckie media wskazują, że jest dwóch kandydatów do zastąpienia Nouriego: Niko Kovac albo Bruno Labbadia. Obaj trenerzy obecnie pozostają bez pracy.