Piłkarz Hannoveru 96 zakażony koronawirusem. Klub oficjalnie potwierdza

Timo Huebers, piłkarz Hannoveru 96, grającego aktualnie w 2. Bundeslidze, został zakażony koronawirusem - potwierdził klub w oficjalnym komunikacie opublikowanym na stronie internetowej.

Klub w oficjalnym komunikacie poinformował, że Huebers mógł zakazić się podczas imprezy w Hildesheim, na której był obecny w sobotni wieczór. Piłkarz jednak błyskawicznie zdał sobie sprawę, że mógł zostać zakażony i unikał kontaktu z pozostałymi zawodnikami zespołu.

Zobacz wideo Balotelli zaimponował wypowiedzią o koronawirusie! "Nie kojarzy mi się z rozsądkiem"

Klub poinformował jednocześnie, że cały zespół, zarówno piłkarze i personel zostaną przebadani pod kątem obecności koronawirusa. - Timo zachował się wzorowo. Sam nie wykazywał żadnych objawów, jednak gdy dowiedział się, że osoba, która była z nim w sobotę, uzyskała pozytywny wynik testu, poinforował o tym fakcie lekarza i tymczasowo poddał się kwarantannie - poinformował Gerhard Zhuber, dyrektor sportowy Hannoveru 96.

Hannover 96 poinformował także, że Huebers nadal znajduje się w kwarantannie. Nie będzie z tego powodu dostępny podczas najbliższego meczu w niedzielę, z Dynamem Drezno. Klub jednocześnie anulował wszystkie spotkania z mediami w najbliższym czasie.

Więcej o: