Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Ustalono cenę za Jadona Sancho! Fortuna za piłkarza Borussii Dortmund

Jadon Sancho jest coraz bliższy odejścia z Borussii Dortmund. Zdaniem niemieckich medió, klub z Dortmundu ustalił już cenę za 19-latka. To astronomiczna kwota!

Jadon Sancho to jeden z największych talentów w europejskiej piłce ostatnich lat. 19-letni Anglik trzy lata temu zamienił Manchester City na Borussię Dortmund za jedyne 5 mln euro. Z Etihad odszedł dlatego, bo chciał mieć pewne miejsce w składzie Manchesteru, czego nie mógł mu zagwarantować Pep Guardiola. W kolejnych sezonach Sancho wyrósł na gwiazdę Bundesligi. Nic więc dziwnego, że od kilku miesięcy pojawiają się plotki dotyczące jego odejścia z Borussii.

Zobacz wideo Mecz Legia - Cracovia powinien być przerwany?

Kto zapłaci fortunę za Jadona Sancho?

Jeśli któryś z najbogatszych klubów chce pozyskać 19-latka, będzie musiał wydać fortunę. Zdaniem "Bilda", Borussia ustaliła właśnie, że nie sprzeda Sancho za mniej niż 120 mln euro. Dla np. takiego Manchesteru United oznaczałoby to konieczność pobicia własnego rekordu transferowego. United najwięcej dotychczas zapłaciło za Paula Pogbę, sprowadzając go z Juventusu za 105 mln euro.

O Sancho walczą także inne angielskie drużyny, w tym min. Liverpool i Chelsea. Młody Anglik w tym sezonie imponuje statystykami. W 33 spotkaniach we wszystkich rozgrywkach zdobył 17 bramek i zanotował 18 asyst.