Skandaliczne sceny w meczu FC Nuernberg. Kibice grozili piłkarzom śmiercią

"Czy musi dojść do drugiego przypadku Escobara?" - na specjalnych naklejkach napisali kibice zespołu FC Nuernberg. W ten sposób nawiązali do śmierci Andresa Escobara, który został zastrzelony po tym, jak w meczu MŚ 1994 strzelił gola samobójczego. Kibicom - choć w tym przypadku ciężko ich tak nazwać - nie podoba się gra niektórych piłkarzy i w ten sposób chcą wymusić ich sprzedaż.

Niedawny protest piłkarzy Hoffenheim i Bayernu Monachium miał być początkiem końca nienawiści zalewającej trybuny niemieckich stadionów. Ten początek okazał się jednak jedynie marzeniem. Nienawiść z niemieckich stadionów nie zniknęła. Więcej - wydaje się, że ostatnio jej poziom narasta. Widać to było m.in. przed piątkowym spotkaniem 2. Bundesligi, w którym piłkarze FC Nuernberg podejmowali u siebie Hannover 96.

Zobacz wideo Piłkarze Bayernu i Hoffenheim zrobili kabaret. Zabrali kibicom 15 minut

Skandaliczne sceny w meczu FC Nuernberg. Kibice grozili piłkarzom śmiercią

Przed meczem z Hannoverem, kibice drużyny z Norymbergi umieścili kilkadziesiąt naklejek w okolicach stadionu i obiektów treningowych. Na naklejkach widniało pytanie: "Kiedy pozbędziecie się antypiłkarzy, którzy sprzedadzą swój klub, jeśli tylko dostaną za to pieniądze?". To jednak nie wszystko. W dalszej części napisu "kibice" zagrozili, że jeśli klub nie pozbędzie się zawodników, którzy nie przypadli do gustu najzagorzalszym grupom kiboli (trudno nazwać takich ludzi w inny sposób), być może dojdzie do "drugiego przypadku Escobara".

W ten sposób nawiązali do tragicznej śmierci Andresa Escobara. Reprezentant Kolumbii został zastrzelony po odpadnięciu jego zespołu z mistrzostw świata w 1994 roku. Zawodnik poniósł śmierć dlatego, że w meczu ze Stanami Zjednoczonymi strzelił gola samobójczego.

Dwóch piłkarzy powinno bać się o życie?

Słowa kiboli zespołu z Norymbergi dotyczą Hanno Behrensa i Lukasa Muehla. Obydwaj, delikatnie mówiąc, nie są ulubieńcami trybun. Teraz jednak mogą bać się o bezpieczeństwo czy nawet własne życie, co w sporcie jest sytuacją niedopuszczalną. Dlatego władze FC Nuernberg zgłosiły sprawę na policję. - Potępiamy tę obrzydliwą akcję - powiedział niemieckim mediom Robert Palikuca, członek zarządu niemieckiego klubu.

Nurnberg to jeden z najbardziej utytułowanych niemieckich klubów. Zdobył dziewięć mistrzostw Niemiec (to drugi najlepszy wynik za Bayernem Monachium) i trzykrotnie zdobywał wicemistrzostwo, choć większość tych sukcesów przyszło jeszcze przed założeniem Bundesligi (1963 rok). W tabeli wszech czasów Bundesligi Nurnberg zajmuje 14. miejsce. W ostatnich latach ten klub występował zarówno w pierwszej, jak i drugiej Bundeslidze.

Więcej o: