Bayern Monachium w półfinale Pucharu Niemiec! Drugie zwycięstwo bez Lewandowskiego

Bayern Monachium w meczu 1/4 finału Pucharu Niemiec pokonał Schalke 04 Gelsenkirchen (1:0). Bramkę na wagę awansu do półfinału rozgrywek zdobył Joshua Kimmich. To drugie spotkanie Bawarczyków, które z powodu kontuzji opuścił Robert Lewandowski.

Była 40. minuta spotkania. Philippe Coutinho dośrodkował piłkę z rzutu rożnego, ale najszybciej dopadł do niej obrońca Schalke. Zawodnik gospodarzy interweniował jednak tak pechowo, że zagrał prosto pod nogi Joshuy Kimmicha. Gracz Bayernu Monachium przyjął piłkę i błyskawicznie oddał strzał ze skraju pola karnego. Strzał na tyle zaskakujący, że Markus Schubert, bramkarz gospodarzy, nawet nie zdążył zareagować.

Strzelony przed przerwą gol napędził drużynę gości, która i tak przewagę miała od pierwszych minut. W pierwszej części spotkania była przy piłce przez 75 proc. czasu gry. Po zmianie stron ta statystyka niemal nie uległa zmianie (73 proc.). Nie uległa zmianie także liczba okazji bramkowych - to Bayern atakował częściej i groźniej. Prowadzenie podwyższyć mógł m.in. w 62. minucie, ale wówczas piłka po potężnym strzale Coutinho odbiła się od poprzeczki.

Blisko gola Bayern był także 20 minut przed końcem meczu. Serge Gnabry bardzo dobrze zachował się na skraju pola karnego, skąd posłał precyzyjne uderzenie na bramkę Schuberta. Bramkarz Schalke zdołał jednak obronić uderzenie rywala.

Bayern ostatecznie wygrał więc tylko 1:0. Nad przebiegiem gry miał jednak pełną kontrolę i pewnie awansował do półfinału Pucharu Niemiec. Kolejnego rywala pozna w losowaniu, ale już teraz wiadomo, że będzie to jedna z następujących drużyn:

• Bayer Leverkusen
  • Union Berlin
  • Eintracht Frankfurt
  • Werder Brema
  • FC Saarbrucken

Wtorkowe spotkanie z Schalke było drugim, które z powodu kontuzji opuścił Robert Lewandowski. Wcześniej polski napastnik nie wystąpił w meczu ligowym z Hoffenheim (6:0). Najlepszy strzelec mistrzów Niemiec do gry prawdopodobnie wróci za 3-4 tygodnie.