"Trener, który nie potrafi wypowiedzieć imienia Piątka. Hertha to najlepszy klub na świecie"

- Hertha to "najnudniejszy klub ze stolicy na świecie"? Czy ktokolwiek naprawdę tak powiedział? Nasz dziennikarz musi powstrzymywać się od śmiechu - pisze "Tagesspiegel" o komicznych sytuacjach w klubie Krzysztofa Piątka. - Nie ma lepszego klubu na świecie w kategorii rozrywka - twierdzi Frank Ludecke.

Marcel Reif z "Bilda" napisał niedawno, że Hertha "to najnudniejszy i najbardziej pozbawiony znaczenia klub ze stolicy na świecie". - Panie Reif, kiedy mój klub był nudny chociaż przez chwilę w ciągu ostatnich kilku miesięcy? To jeden z najbardziej spektakularnych momentów w historii tego klubu - odpowiada mu Frank Ludecke z "Tagesspiegel".

Zobacz wideo Zobacz sytuacje Krzysztofa Piątka z meczu przeciwko Mainz

Hertha ma wielkie ambicje. Inwestor Lars Windhorst uważa, że w Berlinie tkwi ogromny niewykorzystany potencjał i będzie w stanie zbudować klub na miarę PSG czy Manchesteru City, a klub wydał w tym sezonie już ponad 100 milionów euro na transfery. Ale problem w tym, że Berlińczycy i tak zawodzą - po 24 kolejkach mają zaledwie 27 punktów, sześć przewagi nad 16. Fortuną Duesseldorf (która zajmuje miejsce barażowe). Klubem rządzi chaos - w listopadzie zwolniony został Ante Cović, zastąpił go Juergen Klinsmann, który nagle zrezygnował z pracy na początku lutego. Zastąpił go Alexander Nouri, ale ostatnie wyniki nie napawają optymizmem: to porażki 1:3 z Mainz i 0:5 z Koeln, zwycięstwo z ostatnim Paderbornem 2:1 i remis 3:3 z Fortuną Duesseldorf.

"Jeśli chodzi o rozrywkę, nie ma na świecie lepszego klubu niż Hertha"

Hertha uważana była za niezwykle nudny klub, bez większych ambicji, którego jedynym celem jest utrzymanie się, ale to się zmieniło. I Ludecke wylicza po kolei niesamowite rzeczy, które wydarzyły się w ostatnim czasie: 

  • największa inwestycja finansowa w historii Bundesligi
  • dwa zwolnienia
  • sensacyjne zatrudnienie słynnego niemiecko-amerykańskiego trenera motywacyjnego [Klinsmanna - dop. red.]
  • równie sensacyjne odejście w rekordowym czasie
  • i to przez Facebooka!
  • sekretne dzienniki, które koazały się prawdziwe
  • zwolnienie trenera bramkarzy i jego natychmiastowe przywrócenie
  • mecze domowe bez celnego strzału na bramkę
  • porażka pięcioma golami u siebie
  • odrobienie trzech bramek straty do przerwy i to na wyjeździe!

- Trener, który nie jest w stanie poprawnie wymówić imienia najlepszego napastnika (Krzysztofa Piątka) na konferencji prasowej. Bramkarz szydzący z byłego trenera, który oskarżył go o to, że "nie wnosi jakości i powinien zostać sprzedany". Kiedy ostatni raz widzieliśmy coś takiego? Netflix dałby wiele za taki materiał, pewnie mają już gotowy scenariusz serialu z Bradem Pitter i Robertem De Niro - pisze Ludecke, konkludując, że "piłka nożna to rozrywka, a w kategorii rozrywka nie ma w tej chwili na świecie lepszego klubu niż Hertha".

"Crystof" Piątek trafił w sam środek "kłamstwa i amatorszczyzny". Miażdżący raport Klinsmanna

Kultura kłamstwa, amatorszczyzna, źle skonstruowana kadra, słaba infrastruktura, klub jak ociężały tankowiec, gdy inne kluby Bundesligi są już motorówkami, nieprofesjonalny dyrektor Michael Preetz, nielojalny prezes Werner Gegenbauer - to wszystko jest w raporcie Juergena Klinsmanna, który opublikował "Sport Bild". Niemiecki szkoleniowiec niedawno odszedł z Herthy Berlin, której piłkarzem w styczniu został Krzysztof Piątek - lub "Crystof", jak wynika z notatek Klinsmanna. Omówienie raportu można przeczytać tutaj >>

Więcej o: